دونالد ترامپ رسما رییس جمهوری آمریکا شد

زیتون– دونالد ترامپ با ادای سوگند رسما قدرت را در آمریکا به دست گرفت.
چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا بعد از ادای سوگند گفت که اکنون «مردم آمریکا با هم متحد می‌شوند تا کشور خود را مجددا بازسازی کنند و تعهدات آن را مجددا یادآور شوند.»
به گفته ترامپ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ تاریخی است که «مردم آمریکا بار دیگر حاکم کشور خود شدند». دونالد ترامپ اضافه کرد: «ما از مرزهای کشورهای دیگر دفاع کرده‌ایم، در حالی که از مرزهای خودمان دفاع نکرده‌ایم. از امروز، آمریکا در اولویت خواهد بود.»
ترامپ با تاکید بر لزوم مبارزه با «تروریسم اسلامی» گفت که «جهان را علیه اسلام رادیکالی تندرو یکپارچه خواهیم کرد و آن را از روی زمین نابود خواهیم کرد». به گفته رییس جمهوری آمریکا او «در این راه از سوی خدا مورد حمایت» خواهد بود.
به گفته ترامپ میلیاردها دلار به هزینه آمریکایی ها صرف پول دار کردن کشورهای دیگر شده است، و افزود: «در حالی که کشور آمریکا در حال نابود شدن است دیگر کشورهای دنیا را ثروتمندتر کرده‌اند». دونالد ترامپ در پایان سخنرانی خود گفت: «ما مجددا آمریکا را قدرتمند خواهیم کرد. ما مجددا آمریکا را ثروتمند خواهیم کرد. ما مجددا غرور آمریکا را باز خواهیم گرداند، و بله ما مجددا آمریکا را با شکوه و با عظمت خواهیم کرد.»
در این مراسم چهار رییس جمهوری پیشین آمریکا و بعضی از اعضای کنگره شرکت کرده بودند؛ اگرچه حدود ۶۰ نفر از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا مراسم تحلیف ترامپ را تحریم کردند و از حضور در مراسم خودداری کردند.
هم‌زمان با برگزاری مراسم تحلیف، در قسمت‌های دیگر شهر واشنگتن معترضان تجمع کرده‌اند و با پلیس نیز درگیر شده‌اند. برخی از معترضان که لبیت شرکت در مراسم را در اختیار دارند با حمل شعارهایی از جمله «فلسطین را آزاد کنید» وارد محل شدند. در یکی از ایست‌های بازرسی نیز جمعی از معترضان با پوشیدن لباس نارنجی و کلاه پارچه‌ای سیاه نسبت به رفتار با زندانیان گوانتانامو واکنش نشان دادند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »