رییس قوه قضاییه: افرادی با پول‌های انگلیسی مرجع تراشی می‌کنند

زیتون– صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، با اشاره به این‌که «مقوله نفوذ، یک پروژه عظیم و پیچیده است»، خواست تا «بحث نفوذ در نهاد روحانیت» جدی گرفته شود.
به گزارش میزان، لاریجانی حضور روحانیانی «اهل فضل» را در حوزه‌ها که «معتقدند سیاست ربطی به دیانت ندارد»، نتیجه «نفوذ غرب» توصیف کرد و گفت: «شاید افرادی ناخواسته نقش نفوذی را ایفا کنند و در جهت تحقق اهداف غرب گام بردارند.»
رییس قوه قضاییه افزود: «دادگاه ویژه روحانیت، فلان آقا را براساس اسناد معتبر محکوم کرده است، حالا بوق‌های غربی از او مرجع تقلید می‌سازند. این همان مرجع‌تراشی انگلیسی است که به مدد پول‌های انگلیس صورت می‌گیرد.» او ادامه داد: «اتفاقا افرادی را مرجع می‌خوانند که واقعا درس‌شان را هم به خوبی در حوزه دنبال نکرده‌اند. وقتی حرف بوق‌های تبلیغاتی را از حلقوم برخی داخلی‌ها می‌شنویم، چطور نباید نفوذ را باور کنیم؟»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

 1. اگه اینطوری باشه که خامنه ای هم در حالیکه هیچ نوع تحصیلات منسجم حوزوی و سابقه علمی مشخصی که دال بر آن باشد که حتی در حد یک مجتهد معمولی سواد حوزوی دارد وجود نداشت یک شبه آیت الله شد و و بعد از مدت کوتاهی هم یک شبه مرجع تقلید شد؛ قدرت طلبی خامنه ای تا آنجا پیش رفت که به این هم بسنده نکرد تا جایی که خود را مرجع تقلید اعلم جا بزند و همین موضوع باعث شد تا آیت الله عظمی وحید خراسانی نسبت به این کار اعتراض شدید نماید به اینصورت : بعضی ها یک جفتک می اندازن میشن آیت الله بعد یک جفتک دیگه میندازن میشه ایت الله العظمی حالا هم یک جفتک دیگه میخواهند بیندازن بشن مرجع تقلید اعلم

  ایشان خامنه ای را صراحتا فردی بیسواد خطاب کرده است و به وی گفته تو غلط میکنی بیسواد که فیلمش در یوتیوب هم موجود است

  https://www.youtube.com/watch?v=pWOzC7QMN2U

  ضمنا در دیدار خامنه ای با علما قم به هیچ وجه به دیدار او نرفته و او را نپذیرفته است

  هیچ یک از علما و فقهای واقعی نه آخوندهای درباری و حکومتی خامنه ای را حتی به عنوان یک فردی که شایستگی عنوان حجت الاسلام هم باشد نمیشناسند

 2. جناب آقای آملی لاریجانی
  اتفاقا”به نقـل ازمرحوم حضرت امام(ره) شنیــده شده که فرموده اند شما وبرادران وجد اندر جــد انگلیسی تشــریف داریــد…! به همین دلیــل:
  ۱) از تمامی افرادی که از این موضوع اطلاع دارنــد خواهش میکنیــم دانستــه های خودشــان رامکتـوب نماینــد تا واقعا” ما ملت هم از شک و تردید بیرون بیائیــم،
  ۲) حضرت آیت الله، اگر آن جمله معروف مرحوم مدرس را در مورد شما بپذیریـم که فرموده بودنــد”سیــاست ما عیــن دیانت ماست ودیانت ما عیــن سیـاست ماست” دراین باره تکلیف نزولخواری شماکه پول را از حساب قوه قضائیــه به حســاب شخصی وبنام خودتان سپــرده گذاشتیــد تا از ســود آن بهره منــد شویــد را هیچ طوری نمیشــود هضــم کرد…!
  ۳) بشما میگوینـــد آیت الله، درحالیکه در سخنرانی ها، اعلامیــه ها وبگیــروببنــدها چیزی در چنتـــــه نداری یعنی حداقل ما مطلبی از شما ندیده ایــم که بگوئیـــم شما ســواد دینی و مذهبی تان خیلی بالا است، بنابراین بسیــار خوشحال مان میکنی اگر مناظراتی با شخصیت های مذهبی داخل و خارج مثــل آقایان: دکتــر سروش ، کدیور، بازرگان و یا در داخــل آقای مجتهــد شبستــری بگذاریــد تا بفهمیم قاضی القضات ما چنــد مرده حلاج است…؟ گرچـــه چیــزی را که عیــان است چه حاجت به بیــان است، اغلب دیده شــده شما بجای حرف منطق از دستگیری و دارودرفش میگویی…!

 3. شیخ ، مرجع تراشی که در دوران حکومت مدعی پیروی از ائمه ابداع شد و به تعبیر ابالزوجه شما با جفتک . مرجع هم با زور وزارت اطلاعات و برادران قاچاقچی ساخته میشود و تا واردات شکر و بهره بانکی سپرده های مردم هست چه نیاز نیاز به پول انگلیس !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »