توضیحات دادستان تهران در خصوص جعبه سیاه فعالیت‌های مجرمانه بابک زنجانی

زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، گفت فردی که همکار بابک‌ زنجانی بوده و اخیرا بازداشت شده «جعبه سیاه فعالیت‌های مجرمانه بابک زنجانی» است.

به گزارش میزان، دولت‌آبادی گفت این فرد در سال ۱۳۸۹ با بابک زنجانی آشنا شده و پس از بازداشت او، از حضور در ایران خودداری کرده است.

دولت‌آبادی اضافه کرد که این فرد مجوز فعالیت بانک اف.آی.آی.بی را برای بابک زنجانی دریافت و با دریافت «پانصد میلیون تومان حق‌الزحمه» این بانک را به قیمت چهار میلیون دلار برای زنجانی خریداری کرد. به گفته دادستان تهران زنجانی این بانک و بانک کنت در تاجیکستان را با توجیه «فراهم شدن زمینه پرداخت دستمزد پیمانکاران شرکت ملی نفت در خارج از کشور» با قیمت «یک‌صد و شصت میلیون یورو به بانک ملت» فروخته است.

دادستان تهران با اشاره به این‌که از این فرد «اموالی شامل چندین ملک و آپارتمان، یک دستگاه بنز پانصد و یک تخته فرش یک میلیارد تومانی توقیف شده است»، به افرادی که «اموال متعلق به متهم را در تصرف دارند» هشدار داد: «پیش از آن که دادستانی به سراغ آن‌ها بیاید، اموال مرتبط با بابک زنجانی را تحویل دهند.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یک پاسخ

  1. عجب جعبه سیاهی ؟!
    بابک زنجانی در سال ۹۲ بازداشت شده و این بابا هم در سال ۸۹ با بابک زنجانی آشنا شده و تنها یک معامله برای او انجام داده است !!
    لابد قرار است دادستان محترم تهران اقاریر مورد نظر و علاقه علاقمندان را از این جعبه سیاه استخراج نمایند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب