احمد مازنی: هاشمی‌رفسنجانی در استخر دفتر مجمع در مجموعه سعدآباد سکته کرد

زیتون– احمد مازنی، نماینده مجلس، خبر داد که اکبر هاشمی‌رفسنجانی در محل کارش در مجموعه سعدآباد سکته کرده است.
مازنی به اعتماد گفت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دفتری در مجموعه سعدآباد دارد که هاشمی‌رفسنجانی دو روز در هفته در آنجا مستقر می‌شد و برخی از ملاقات‌ها و جلسه‌ها را در این مکان برگزار می‌کرد.
به گفته مازنی دلیل این تصمیم آن بود که با توجه به شرایط سنی، هاشمی‌رفسنجانی «به نوعی استراحتی داشته باشد.» او اضافه کرد در همان ساختمان، شرایط استفاده از امکانات ورزشی مهیا بود.
عضو فراکسیون امید مجلس دهم، اضافه کرد «از منابع موثق» شنیده است «اتفاقی که برای آقای هاشمی افتاد در محل کارش» بود: «آن روز هم به همین صورت رفتند داخل استخر. خودشان گفته بودند نزدیک اذان بیرون می‌آیند که برای نماز مغرب آماده شوند. همه محافظان هم بیرون استخر منتظر بودند تا طبق روال همیشگی همان موقعی که گفته‌اند، خودشان بیرون بیایند.»
مازنی اضافه کرد: «اما محافظین ایشان متوجه می‌شوند که تاخیری پیش آمده. وقتی مراجعه کردند دیدند آن اتفاقی که نباید رخ داده است. ایشان متاسفانه سکته کرده بود. در حالی که همه فکر می‌کردند مثل همیشه باید در آب و مشغول شنا باشند. این اتفاق و همینطور کهولت سنی که ایشان داشته باعث بروز این حادثه شد.»

روز گذشته نیز، محمد هاشمی، برادر هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این که «اولین نفری بودم که در کنار آیت‌الله هاشمی حاضر شدم»، گفت که رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام قبل از انتقال به بیمارستان در گذشته بود و «هیچ آثاری از خفگی ، کبودی و … وجود نداشت.»

او همچنین در جواب به سوال خبرگزاری صدا و سیما گفته است که شاهد تلاش‌های تیم پزشکی برای احیای برادرش بوده است.

به گفته محمد هاشمی توضیح «تیم پزشکی» مبنی بر «ایست قلبی» صحیح بوده است «آن چیزی که پزشکلن اعلام کردند ایست قلبی بوده ، این اعلام صحیح و درست بوده است و معاندان هم سعی می‌کنند با طرح موضوعاتی، تفرقه و شبهه ایجاد کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »