زیتون– مهدی حقیقی، مدیرکل ارشاد استاد مرکزی، اعلام کرد که تا «اطلاع ثانوی» در شهر اراک کنسرت موسیقی برگزار نخواهد شد.
به گفته حقیقی این تصمیم در پی آن گرفته شد که در برنامه‌ای «دو خواننده زن» حضور داشتند و این موضوع در حال تبدیل شدن به «معضلی برای استان» بود؛ به همین دلیل اداره ارشاد استان مرکزی تصمیم گرفت هیچ کنسرتی در اراک برگزار نشود.
به گفته این مقام دولتی قرار شده پس از «ایام فاطمیه دوم» در مورد این موضوع «تصمیمات جدیدی گرفته شود».
مهدی حقیقی به ایلنا گفت که «استان مرکزی یکی از استان‌های طرفدار موسیقی است و در این مدت نیز تلاش شده با رعایت خط قرمزها برنامه‌های مختلفی برگزار شود». به گفته او «تاکنون هیچ‌یک از برنامه‌هایی که از سوی اداره کل مجوز برای آن‌ها صادر شده مشکلی نداشته‌اند و ما به دغدغه‌های مردم شهر و امام جمعه احترام گذاشته‌ایم.»
اگرچه مدیر کل ارشاد استان تایید کرد که «امضای یک طومار» و «دلواپسی برخی دوستان» در حال تبدیل شدن به «معضلی برای استان مرکزی» بود و به همین دلیل نیز کنسرت‌ها لغو شده‌اند.
کنسرتی که به «جمع‌آوری امضا» انجامیده، مراسمی از سوی سازمان بازنشستگان آموزش‌وپرورش استان مرکزی بود که خواننده یا خوانندگان زن در آن حضور داشتند. در طومار تهیه شده‌، نویسندگان تهدید کرده‌اند «مسئولان امر… با اقدام قاطعانه و انقلابی مردم شهید پرور این دیار روبه‌رو خواهند شد.»
پیش از این مدیر کل آموزش‌وپرورش این استان با انتقاد از «اعتراض‌های» صورت‌گرفته، گفته بود «اگر تک‌خوانی زن بوده باید ببینیم می‌خواهیم مچ هم را بگیریم یا اصلاح کنیم، اگر هدف اصلاح باشد به ما بگویید تک‌خوانی بوده ما هم به بازنشستگان اعلام می‌کنیم، اگر دفعه بعد از حدود خارج شوید، دیگر سالن به شما نمی‌دهیم.»

بازگشت به صفحه اول