تا اطلاع ثانوی در اراک کنسرت برگزار نخواهد شد

زیتون– مهدی حقیقی، مدیرکل ارشاد استاد مرکزی، اعلام کرد که تا «اطلاع ثانوی» در شهر اراک کنسرت موسیقی برگزار نخواهد شد.
به گفته حقیقی این تصمیم در پی آن گرفته شد که در برنامه‌ای «دو خواننده زن» حضور داشتند و این موضوع در حال تبدیل شدن به «معضلی برای استان» بود؛ به همین دلیل اداره ارشاد استان مرکزی تصمیم گرفت هیچ کنسرتی در اراک برگزار نشود.
به گفته این مقام دولتی قرار شده پس از «ایام فاطمیه دوم» در مورد این موضوع «تصمیمات جدیدی گرفته شود».
مهدی حقیقی به ایلنا گفت که «استان مرکزی یکی از استان‌های طرفدار موسیقی است و در این مدت نیز تلاش شده با رعایت خط قرمزها برنامه‌های مختلفی برگزار شود». به گفته او «تاکنون هیچ‌یک از برنامه‌هایی که از سوی اداره کل مجوز برای آن‌ها صادر شده مشکلی نداشته‌اند و ما به دغدغه‌های مردم شهر و امام جمعه احترام گذاشته‌ایم.»
اگرچه مدیر کل ارشاد استان تایید کرد که «امضای یک طومار» و «دلواپسی برخی دوستان» در حال تبدیل شدن به «معضلی برای استان مرکزی» بود و به همین دلیل نیز کنسرت‌ها لغو شده‌اند.
کنسرتی که به «جمع‌آوری امضا» انجامیده، مراسمی از سوی سازمان بازنشستگان آموزش‌وپرورش استان مرکزی بود که خواننده یا خوانندگان زن در آن حضور داشتند. در طومار تهیه شده‌، نویسندگان تهدید کرده‌اند «مسئولان امر… با اقدام قاطعانه و انقلابی مردم شهید پرور این دیار روبه‌رو خواهند شد.»
پیش از این مدیر کل آموزش‌وپرورش این استان با انتقاد از «اعتراض‌های» صورت‌گرفته، گفته بود «اگر تک‌خوانی زن بوده باید ببینیم می‌خواهیم مچ هم را بگیریم یا اصلاح کنیم، اگر هدف اصلاح باشد به ما بگویید تک‌خوانی بوده ما هم به بازنشستگان اعلام می‌کنیم، اگر دفعه بعد از حدود خارج شوید، دیگر سالن به شما نمی‌دهیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. یک نظرخواهی انجام شود تا مشخص شود که چه تعداد از مردم از مراجع عظام تقلید میکنند ، از وجوهات که خبری نیست و چشم این سرمایه های اسلام به بودجه عمومی کشور است !

  2. مردم هم که به حساب نمی ایند ، کنسرت میخواهند بروند دبی یا به ماهواره اکتفا کنند ، مملکت ارث پدر یک مشت فسیل است !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »