???? رایزنی حسن خمینی برای حضور محمد خاتمی در مرقد آیت‌الله خمینی بی‌نتیجه ماند

زیتون– رایزنی‌ها برای حضور محمد خاتمی، رییس‌جمهوری پیشین ایران، در مراسم خاکسپاری اکبر هاشمی‌رفسنجانی تا امروز صبح ادامه داشته است.

براساس گزارش‌های رسیده به «زیتون»، سیدحسن خمینی در پیامی به بیت آیت‌الله خامنه‌ای درخواست کرده بود که امکان حضور محمد خاتمی دست‌کم در مراسم تدفین هاشمی‌رفسنجانی در مقبره آیت‌الله خمینی فراهم شود، اما این درخواست نوه بنیان‌گذار جمهوری‌اسلامی، با پاسخ منفی مواجه شد.

روز گذشته خبر ممنوعیت حضور محمد خاتمی در مراسم تشییع جنازه هاشمی‌رفسنجانی منتشر شده بود. به گزارش شاهدان عینی فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی‌رفسنجانی، امروز صبح در مراسم تشییع پدر خود گفت: «مردم، این‌ها نگذاشتند خاتمی در مراسم تشییع شرکت کند».

هم‌چنین گزارش‌ها حاکی است که حسن خمینی، در مراسم تشییع و نماز میت به امامت آیت‌الله خامنه‌ای شرکت نکرده است. روزنامه شرق به نقل از جماران علت آن‌را ازدحام جمعیت حاضر در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی، دانسته‌است

محمد خاتمی چند سال است که از سوی دادستانی ممنوع التصویر شده و رسانه‌ها اجازه استفاده از عکس، نام یا کار کردن اخبار مربوط به او را ندارند. سال گذشته و در مراسم عروسی دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، اعلام شد که «ماموران امنیتی» با «حکم دادستانی» مانع حضور خاتمی در مراسم شده‌اند.

گزارش لحظه‌به‌لحظه از مراسم تشییع جنازه هاشمی رفسنجانی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. با نبودن خاتمی در مراسم هم شعارهای مردم تن این عزیزان را لرزاند ، اگر حضور می یافت احمد جنتی که حتما سکته میکرد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »