اعتراض نماینده نجف آباد در مجلس به شلاق زدن خبرنگار

زیتون– به دنبال اجرای حکم ۴۰ ضربه شلاق برای یک خبرنگار در نجف‌آباد، ابوالفضل ترابی، نماینده مجلس، به این مساله اعتراض کرد.
ابوترابی گفت که انتظار داشت نیروی انتظامی، شاکی پرونده، با «سعه صدر» بیشتری برخورد کند.
نماینده نجف‌آباد به عصر ایران گفت: «بعد از شنیدن خبر محکوم شدن این خبرنگار به شلاق با نیروی انتظامی استان و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان صحبت کردم و آنها نیز قبول کردند که رضایت دهند. قرار بود از او تعهد کتبی گرفته و از اجرای حکم جلوگیری شود.»
اتهام این خبرنگار آن بوده که خبری درباره تعداد موتورسیکلت‌های توقیفی از سوی نیروی انتظامی منتشر می‌کند، اما تعداد آن‌ها را به جای ۸ دستگاه، ۳۵ دستگاه ذکر کرد. با وجود انتشار جوابیه، به دنبال شکایت نیروی انتظامی، این روزنامه‌نگار به تحمل ۴۰ ضربه شلاق محکوم و حکم هم درباره او اجرا شد.
ترابی که زمانی دادستان بود، از «بوروکراسی اداری» و «عدم دقت نظر مسئولان» به عنوان دلایل اجرای حکم این روزنامه‌نگار نام برد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. چه ربطی به “بوروکراسی اداری ” و “عدم دقت مسئولان ” دارد . علت این است که بعضی قضات به علت فساد مالی و جنسی که معمولا از چشم نیروی انتظامی دور نمی ماند ناچارند برای این نیرو سنگ تمام بگذارند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »