زیتون– محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، گفت در حال حاضر «دو چیز» قضات را تهید می‌‌کند: «یکی پول و دیگری مسایل جنسی» و به همین دلیل «شخصیت قاضی اقتضا می‌کند این محدودیت‌ها را بپذیرد.»
به گفته دادستان کشور قوه قضاییه امروز «به‌ شدت نیازمند قضات سالم، متدین و انقلابی» است.
به گزارش ایسنا، منتطری امروز گفت: ««ما قضاتی را داریم که بعد از چند سال وارد وادی فساد شده‌اند.» او با اشاره به این‌که «قضاوت شغل نیست»، خطاب به کارآموزان قضایی گفت: «شما از جایگاهی برخوردارید و مسئولیتی را انتخاب کردید که این مسئولیت لوازمی دارد و از جمله لوازم این مسئولیت محدودیت هاست. جایگاه قضاوت یعنی اینکه شما باید بپذیرید که باید در بخش‌های مختلف محدودیت دارید. در خیابان که می روید با هر کسی حرکت نکنید و لباس پوشیدنتان مشخص باشد. یکی از شاخص های قضاوت، شخصیت است.»
دادستان کل کشور همچنین خواست تا قاضی زمانی که خسته و گرسنه است حکم ندهد.
منتظری انتقادها از قوه قضاییه را کار «اتاق فکر انگلیسی علیه نظام جمهوری اسلامی» دانست و گفت که آن‌ها «قوه قضائیه را هدف قرار گرفته‌اند و به دنبال تضعیف و عدم استقلال قوه قضائیه و این استراتژی دشمن است.» به گفته منتظری «قوه قضائیه سیبل دشمن قرار گرفته است و نشانه های زیادی برای این ماجرا وجود دارد و آنچه دشمن می خواهد، همان تضعیف قوه قضائیه است، البته ما مدعی معصوم بودن دستگاه قضا نیستیم، اما معتقدیم که از سالم‌ترین‌ها هستیم.»

 

بازگشت به صفحه اول