غلام‌حسین محسنی اژه‌ای: بگویید پول ستاد انتخاباتی روحانی از کجا آمده؟

زیتون- غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخن‌گوی قوه قضاییه، با اشاره به این‌که «شفاف‌سازی نیاز به شرط ندارد»، گفت برای ستاد انتخاباتی ریاست‌جمهوری یک نفر «قطعا بالاتر از ۲۰ میلیارد» تومان پول لازم است و از روحانی خواست «شما بگویید این پول از کجا آمده؟» 
به گزارش فارس، سخن‌گوی قوه قضاییه گفت «شفافیت» یا «شفافیت‌نمایی» فرق دارد و از شفافیت «در ایام انتخابات به‌عنوان ابزار استفاده می‌کنند، مثلا وقتی راجع به خودمان است توجیه می‌آوریم ولی وقتی مربوط به دیگری می‌شود موضوع را به اوج می‌بریم.»
اژه‌ای در پاسخ به سخنان و توییت‌های روز گذشته حسن روحانی گفت: «آیا دولت همه قراردادها را به‌صورت شفاف مطرح می‌کند، قطعا نه؛ مثلا در برجام خیلی چیزها را نگفتند ولی وقتی افشا می‌شد و یا آمریکاییها می‌گفتند مجبور به اطلاع‌رسانی می‌شدند.»
روز گذشته رییس جمهوری، در دیدار با اعضای کمیسیون برنامه مجلس گفت با «فرافکنی و بی‌تدبیری» نمی‌توان از «منافع مردم» حراست کرد. روحانی در این دیدار با اشاره به پرونده بابک زنجانی، گفت حق مردم است که بدانند «این حجم عظیم از اموال متعلق به مردم» چگونه و با تصمیم چه کسانی «در اختیار یک فرد قرار گرفته و این اموال الان کجاست؟». او در صفحه توییتر خود نیز نوشت دولت او حاضر است «با تشکیل سامانه‌ای، تمام دخل و خرج و حساب‌هایش را روشن کند»، به این شرط که «قوه قضاییه نیز همه حساب‌های خود را روشن نماید.»
اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که «از قول ایرنا شنیدم که رییس‌جمهوری نوشته‌اند حساب‌های قوه قضاییه باید شفاف شود»، چنین به روحانی پاسخ داد: «حساب‌ها کاملا شفاف است و جمع کثیری از دولت‌مردان و نمایندگان مجلس طی بیست سال گذشته در جریان موضوع هستند؛ تحلیل من این است که از مدتی پیش یک فشار مضاعفی علیه قوه [قضائیه] و برخی نهادها وارد کردند و تا انتخابات ادامه می‌دهند چراکه قوه با دانه‌درشتها و آقازاده‌ها و صاحب‌منصبان در حال برخورد است، شما ببینید هفته‌های گذشته چه‌کسانی بازداشت شدند؟»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. لابد احمدی نژاد پاکدست با فروش سرقفلی مغازه پدرش در ارادان این ۲۰ میلیارد تومان را فراهم کرده بود ، البته در دور اول !

  2. حق با اژه ای است ، شفافیت نمایی یعنی اینکه تعدادی نماینده مجلس را دست چین کرده و با ارائه چند سند در ظرف چند دقیقه هزینه کردن ماهی ۲۵ میلیارد تومان طی ۲۰ سال را برای آنان شفاف کنی !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »