زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، از «هنرمندان و ورزشکارانی» که در «مهمانی‌های مختلط» حاضر می‌شوند خواست تا در «چنین جلساتی حضور نیابند»، چرا که «به عنوان الگوی جوانان» باید مراقب رفتا‌رهای‌شان باشند.
به گفته دولت‌آبادی دلیل برگزاری این میهمانی‌ها در ایران آن است که هزینه مجازات آن «پایین» است.
به گزارش مهر، دادستان تهران با اشاره به بازداشت چند هنرمند و ورزشکار در برخی مهمانی‌ها تاکید کرد که دادستانی به‌ خاطر «محدودیت‌های ناشی از قوانین موجود» در اعلام اسامی دستگیرشدگان «خویشتن‌داری» می‌کند.
طی چند ماه گذشته اخبار گوناگونی در مورد بازداشت هنرمندان و ورزشکاران در میهمانی‌ها منتشر شده است. هفته گذشته خبرگزاری فارس از بازداشت ۲۵ نفر در تهران از سیو نیروی انظامی خبر داد که «یک بازیگر و نویسنده برنامه‌های طنز» نیز در میان بازداشت‌شدگان بود. اواخر آذرماه نیز دادستان تهران از دستگیری ۱۲۰ زن و مرد در یکی از کافی‌شاپ‌های تهران خبر داده بود.
آبان ماه نیز خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، گزارشی از بازداشت‌ دسته‌جمعی شرکت‌کنندگان در مهمانی‌های مختلط منتشر کرد. این خبرگزاری اوایل اردیبهشت سال جاری نیز از بازداشت هفت بازیگر سر‌شناس در یک «پارتی شبانه» خبر داده بود.

بازگشت به صفحه اول