هشدار دادستان تهران از رواج بی اخلاقی در ورزشکاران و هنرمندان

زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، از «هنرمندان و ورزشکارانی» که در «مهمانی‌های مختلط» حاضر می‌شوند خواست تا در «چنین جلساتی حضور نیابند»، چرا که «به عنوان الگوی جوانان» باید مراقب رفتا‌رهای‌شان باشند.
به گفته دولت‌آبادی دلیل برگزاری این میهمانی‌ها در ایران آن است که هزینه مجازات آن «پایین» است.
به گزارش مهر، دادستان تهران با اشاره به بازداشت چند هنرمند و ورزشکار در برخی مهمانی‌ها تاکید کرد که دادستانی به‌ خاطر «محدودیت‌های ناشی از قوانین موجود» در اعلام اسامی دستگیرشدگان «خویشتن‌داری» می‌کند.
طی چند ماه گذشته اخبار گوناگونی در مورد بازداشت هنرمندان و ورزشکاران در میهمانی‌ها منتشر شده است. هفته گذشته خبرگزاری فارس از بازداشت ۲۵ نفر در تهران از سیو نیروی انظامی خبر داد که «یک بازیگر و نویسنده برنامه‌های طنز» نیز در میان بازداشت‌شدگان بود. اواخر آذرماه نیز دادستان تهران از دستگیری ۱۲۰ زن و مرد در یکی از کافی‌شاپ‌های تهران خبر داده بود.
آبان ماه نیز خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، گزارشی از بازداشت‌ دسته‌جمعی شرکت‌کنندگان در مهمانی‌های مختلط منتشر کرد. این خبرگزاری اوایل اردیبهشت سال جاری نیز از بازداشت هفت بازیگر سر‌شناس در یک «پارتی شبانه» خبر داده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. این دادستان توجه ندارد که سن این ورزشکاران و هنرمندان از ثبت نام در کلاس قران و مجلس مداحان گذشته است و نظام مقدس هم امکان تفریح دیگری باقی نگذاشته ، گاهی دور هم جمع میشوند بدون توجه به اینکه هر تجمعی خلاف امنیت نظام مقدس است !

  2. کسی نیست به این دادستان عروسکی بگوید شما کک تان نگزید از تجاوز قاری محبوب رهبر به به دانشجویانش, کک تن نگزید از تجوز معلم روستای زنجانی به دانش آموز اش که از عوامل سپاه بودند , کک تان نگزید از اینهمه واقعیت ها ی بر ملا شده در باشگاه های ورزشی و تجاوز به جوانان در آنجا چگونه است که آدم های بالغ را تهدید میکنید که در پارتی شبانه نباشند ینعی اینها که بسیار طبیعی میرسد خلاف اخلاق و اصول است اما تجاوز به کودکان و نوجوانان هیچ جایی از اعراب ندارد!؟ این چه دینی است این چه عدالتی است!؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »