احمد جنتی: فتنه‌گران برای آیت‌الله علی خامنه‌ای نقشه‌های شومی داشتند

زیتون- احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و رییس مجلس خبرگان رهبری گفت در صورتی که «فتنه به ثمر» می‌رسید، «همه عناصر حزب‌اللهی و انقلابی را یکجا نابود می‌کردند»، علما را «به کلی منزوی» و فرهنگ غربی را جایگزین «فرهنگ دینی حاکم بر کشور» می‌کردند.
به گفته جنتی «فتنه‌گران در سال ۸۸» برای «براندازی» جمهوری اسلامی و «جایگزینی حکومت سکولار زیر نظر آمریکا» به خیابان آمده بودند.
دبیر شوری نگهبان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: «با تحقق اهداف فتنه، همه عناصر حزب‌اللهی و انقلابی را که در همه عرصه‌ها حضور دارند و از اسلام، انقلاب و ولایت فقیه دفاع می‌کنند… یا اعدام و یا زندانی» می‌کردند. او همچنین پیش‌بینی کرد که «اگر این فتنه به ثمر رسیده بود، نظام اسلامی برچیده می‌شد و همه عناصری که در این نظام نقش داشتند و موثر بودند سرکوب می‌شدند، امام به فراموشی سپرده می‌شد.»
جنای اضافه کرد که معترضان به نتایح انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ «مسلما» برای آیت‌الله علی خامنه‌ای، نیز «نقشه‌های شومی داشتند.» به گفته او در حوادث سال ۸۸ «اساسا مسئله انتخابات مطرح نبود بلکه مساله نظام جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و براندازی آن مطرح بود، یعنی حرکتی که حکومت اسلامی را سرکوب و نابود کنند.»
رییس مجلس خبرگان رهبری همچنین مدعی شده که «فتنه مساله‌ای بود که از حدود ۱۰ سال قبل از سال ۸۸ آن را بررسی کرده بودند و اساسش این بود که فتنه‌گران به فکر براندازی جمهوری اسلامی بودند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ان الفتن اذا اقبلت شبهت و اذا ادبرت نبهت (علی ع) یعنی بعدا معلوم میشود که فتنه گر کی بوده.
    تا وقتی قوه قصاییه نام فتنه گران را اعلام نکرده .ما چگونه می توانیم به کسانی این نسبت را بدهیم مگر این که بی تقوا باشیم

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »