نزار ذکا اعتصاب غذا کرد

زیتون– خانواده نزار ذکا، شهروند لبنانی زندانی در ایران، خبر دادند که او دست به اعتصاب غذا زده و تا زمانی که با یکی از اعضای سفارت لبنان در تهران ملاقات نکند، اعتصاب غذا را ادامه خواهد داد.
برادر نزار ذکا به بی‌بی‌سی فارسی گفت که او از ۹ روز پیش اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است، چرا که «با گذشت یک سال و سه ماه از بازداشتش، هنوز نتوانسته با مقامی از سفارت لبنان دیدار کند.»
ذکا ۲۷ شهریور ماه سال گذشته در ایران بازداشت و به اتهام «جاسوسی» دردادگاه انقلاب محاکمه شد. او با دعوت دولت روحانی و برای حضور در یک کنفرانس به تهران سفر کرده بود. جیسون پابلت، وکیل ذکا در آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی حکمی ۶۰ صفحه ای در محکومیت او صادر و او را به تحمل ده سال زندان محکوم کرده است.
زیاد ذکا در ادامه این گفت‌و‌گو وضعیت عمومی برادرش را «وخیم» ارزیابی کرد و خبر داد که مسئولان زندان برادرش را به محرومیت از حق استفاده از تلفن تهدید کرده‌اند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »