زیتون– محمود صادقی، نماینده مجلس، گفت در سخنرانی خود در شیراز «اظهارات نسبتا تندی نسبت به رییس قوه‌قضاییه» داشت که «جا دارد در اینجا بابت آن از رییس دستگاه قضا عذرخواهی کنم.»
صادقی چند روز پیش در یک سخن‌رانی به مناسبت روز دانشجو در شیراز، با اشاره به سخنان رئیس قوه قضاییه، خطاب به صادق لاریجانی گفته بود: «آقای رئیس قوه قضاییه این مزخرفات چیست که درباره من گفته‌اید؟»

صادق لاریجانی پیش از این صادقی را متهم کرده بود که «وقیحانه» سوال پرسیده است.

به گزارش ایلنا، صادقی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اصل ۸۳ قانون اساسی گفت: «نمی‌توان مصونیت نمایندگان را نادیده گرفت. نباید فضایی باشد که نمایندگان از گفتن حقیقت واهمه داشته باشند و لرزه بر اندامشان باشد.» او اضافه کرد: «نباید این فضا را به وجود آورد که نماینده نگران آن باشد که با گفتن حقیقت در دوره بعد، رد صلاحیت شود. نماینده نباید تعقیب قضایی شود و یا شبانه اقدام به جلب او کنند.
صادقی با اشاره به شکایت‌هایی که از او شده،درباره یکی از آن‌ها توضیح داد: «مربوط به دانشجویان بورسیه است که برخی بورس نبوده‌اند. آن بورسیه‌ها از نظر بنده غیرقانونی است. در حالیکه من به بورسیه‌ها کاری ندارم و این روند را سالم نمی‌دانم، تا بحال زبان نگشوده‌ام و نگفته‌ام که پسر فلان روحانی، وزیر، معاون رییس‌جمهور و… در این لیست بورسیه‌ها بوده‌اند که اگر دادگاهی شوم، کاملا آنها را افشا می‌کنم.»

بازگشت به صفحه اول