زیتون– فاضل لاریجانی، برادر روسای دو قوه مقننه و قضاییه، با ارسال نامه‌ای به دادستان تهران از وی درخواست کرد تا به بررسی دارایی‌های او، اطرافیان محمود احمدی‌نژاد و علی‌اکبر ناطق نوری بپردازد.
فاضل لاریجانی نوشت که این درخواست را در واکنش به «هجمه‌هایی جهت‌دار از سوی برخی جریان‌های سیاسی معلوم‌الحال در داخل و خارج» علیه صادق لاریجانی مطرح می‌کند.
لاریجانی در این نامه با انتقاد از محمود احمدی‌نژاد بابت انتشار فیلمی از وی با سعید مرتضوی در مجلس٬ نوشت که این اقدامی «نامیمون و نامبارک» بود. به نوشته او هدف از این کار «تخریب چهره رسای قوای این کشور بود تا از اجرای وظیفه قانونی و شرعی خود کوتاه بیایند»، گرچه «دیدید که اخوان لاریجانی حتی قدمی نسبت به اجرای وظایف شرعی و قانونی خویش عقب ننشستند».
فاضل لاریجانی از دادستان تهران خواست به دارایی‌های وی٬ نزدیکان محمود احمدی‌نژاد و علی‌اکبر ناطق نوری رسیدگی شود و «اگر ریالی اضافه‌تر وجود دارد به نفع بیت‌المال ضبط» شود. او خواستار رسیدگی به اموال مقام‌های دیگر هم شد و نوشت: «اگر ریالی اضافه‌تر وجود دارد به نفع بیت‌المال ضبط و ثبت شده و گزارش آن از طریق رسانه‌های عمومی به اطلاع مردم برسد.»
این نامه در شرایطی منتشر شده که صادق لاریجانی٬ رییس قوه قضائیه هفته گذشته گفته بود: «عملکرد فاضل را تایید نمی‌کنم و قبول هم ندارم و به نظر من کار او اشتباه است.» محسنی اژه‌ای نیز گفته بود که به دستور رییس قوه قضاییه، پرونده برادرش مورد بررسی قرار گرفته است.

 

بازگشت به صفحه اول