احمد خاتمی: قوه قضاییه به فتنه و حقوق نجومی ورود کرد، حالا تخریب می‌شود

دادستان کل کشور: هجمه‌ به قوه قضائیه فراتر از حد مجاز است

زیتون- محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، گفت در دو سال گذشته «هجمه‌های عجیبی» علیه قوه قضاییه آغاز شده که فراتر از «انتقاد مجاز» است.
دادستان کل کشور با انتقاد از سخنان محمود صادقی درباره حساب‌های قوه قضائیه، گفت افتتاح این حساب‌ها با «اذن رهبری» بوده و اضافه کرد که «سود حاصله از این حساب‌ها٬ بخشی از نیاز‌های این قوه» را تامین می‌کند.
به گفته منتظری این حساب‌ها به نام رییس قوه قضائیه نیست و «اسناد و مدارک موجود است که یک ریال به صورت محرمانه و پشت پرده [از این حساب‌ها] نه دریافت و نه هزینه می‌شود.» اواضافه کرد «برخی از نماینده‌های خوش‌انصاف مجلس» به صادق لاریجانی «تهمت دزدی» زدند.
دادستان کل کشور گفت «ای کاش این نماینده‌ای که در بوق و کرنا کرد و در این مدت بی‌بی‌سی و صدای آمریکا در این مسئله [مانور] دادند همه چیز را می‌گفت.» او خطاب به صادقی گفت: «تو اگر برای خدا می‌خواهی حرفی بزنی در جلسه مطرح کن و با رئیس قوه، اگر مدارک مستند ارائه داد که هیچ٬ اگر قانع نشدی برو فریاد بزن و اگر فریاد زدی و نشد بعد آن را رسانه‌ای کنید٬ این هزینه برای نظام سنگین است.»
منتظری با اشاره به این‌که در دو سال گذشته «حملاتی که به قوه قضاییه می شود»، گفت «برادران منتقد عزیزی» که می‌بینند «سلاح‌های کشنده دشمن متوجه قلب قوه قضائیه» است٬ آیا «منطقی است همنوا با دشمن شویم؟» به گفته او «نارسایی، خیانت‌ها و اشکالات در درون نظام هست٬ اما این مسئله نباید ما را از مسیر مهم و روشنی که در پیش گرفته‌ایم باز بدارد.» دادستان کل کشور گفت:«در شرایطی که دشمنی آمریکا و صهیونیست و آل سعود را کسی منکر نیست٬ چرا باید آتو دست دشمن دهیم؟ اگر اعتماد مردم را از یک قوه سلب کنیم به نفع نظام است؟»
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران٬ نیز در خطبه های نماز امروز تهران گفت که چون قوه قضاییه به موضوع «فتنه» و «حقوق‌های نجومی» ورود کرده، اکنون عده‌ای در صدد تخریب این قوه برآمده‌اند. به گفته او «گویا امروز کوپن تخریب به قوه قضائیه رسیده٬ البته کسی که خربزه می‌خورد پایه لرزش هم می‌ایستد.»
احمد خاتمی در ادامه خطبه های دوم نماز امروز تهران گفت: «افترا و تهمت را اسمش آزادی بیان گذاشتن است؟ یا این که تا فضا باز می‌شود شعار هنجارشکن بدهیم آزادی بیان است؟»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. به گفته او «نارسایی، خیانت‌ها و اشکالات در درون نظام هست٬ اما این مسئله نباید ما را از مسیر مهم و روشنی که در پیش گرفته‌ایم باز بدارد.»
    مردم غیر از این نارسایی و خیانت ها و اشکالات چیز دیگری ندیدند و کسی هم ظاهرا نمیتواند نظام را از این مسیر باز دارد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

احمد خاتمی: قوه قضاییه به فتنه و حقوق نجومی ورود کرد، حالا تخریب می‌شود

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »