زیتون- محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، گفت در دو سال گذشته «هجمه‌های عجیبی» علیه قوه قضاییه آغاز شده که فراتر از «انتقاد مجاز» است.
دادستان کل کشور با انتقاد از سخنان محمود صادقی درباره حساب‌های قوه قضائیه، گفت افتتاح این حساب‌ها با «اذن رهبری» بوده و اضافه کرد که «سود حاصله از این حساب‌ها٬ بخشی از نیاز‌های این قوه» را تامین می‌کند.
به گفته منتظری این حساب‌ها به نام رییس قوه قضائیه نیست و «اسناد و مدارک موجود است که یک ریال به صورت محرمانه و پشت پرده [از این حساب‌ها] نه دریافت و نه هزینه می‌شود.» اواضافه کرد «برخی از نماینده‌های خوش‌انصاف مجلس» به صادق لاریجانی «تهمت دزدی» زدند.
دادستان کل کشور گفت «ای کاش این نماینده‌ای که در بوق و کرنا کرد و در این مدت بی‌بی‌سی و صدای آمریکا در این مسئله [مانور] دادند همه چیز را می‌گفت.» او خطاب به صادقی گفت: «تو اگر برای خدا می‌خواهی حرفی بزنی در جلسه مطرح کن و با رئیس قوه، اگر مدارک مستند ارائه داد که هیچ٬ اگر قانع نشدی برو فریاد بزن و اگر فریاد زدی و نشد بعد آن را رسانه‌ای کنید٬ این هزینه برای نظام سنگین است.»
منتظری با اشاره به این‌که در دو سال گذشته «حملاتی که به قوه قضاییه می شود»، گفت «برادران منتقد عزیزی» که می‌بینند «سلاح‌های کشنده دشمن متوجه قلب قوه قضائیه» است٬ آیا «منطقی است همنوا با دشمن شویم؟» به گفته او «نارسایی، خیانت‌ها و اشکالات در درون نظام هست٬ اما این مسئله نباید ما را از مسیر مهم و روشنی که در پیش گرفته‌ایم باز بدارد.» دادستان کل کشور گفت:«در شرایطی که دشمنی آمریکا و صهیونیست و آل سعود را کسی منکر نیست٬ چرا باید آتو دست دشمن دهیم؟ اگر اعتماد مردم را از یک قوه سلب کنیم به نفع نظام است؟»
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران٬ نیز در خطبه های نماز امروز تهران گفت که چون قوه قضاییه به موضوع «فتنه» و «حقوق‌های نجومی» ورود کرده، اکنون عده‌ای در صدد تخریب این قوه برآمده‌اند. به گفته او «گویا امروز کوپن تخریب به قوه قضائیه رسیده٬ البته کسی که خربزه می‌خورد پایه لرزش هم می‌ایستد.»
احمد خاتمی در ادامه خطبه های دوم نماز امروز تهران گفت: «افترا و تهمت را اسمش آزادی بیان گذاشتن است؟ یا این که تا فضا باز می‌شود شعار هنجارشکن بدهیم آزادی بیان است؟»

بازگشت به صفحه اول