????محمود صادقی از رییس قوه قضاییه شکایت کرد

زیتون- محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس اعلام کرد که روز گذشته در دادگاه ویژه روحانیت از رییس قوه قضاییه شکایت کرد. دانشجویان از این خبر با شعار «صادقی صادقی حمایتت می کنیم، استقبال کردند.
به گزارش «زیتون» محمود صادقی، عضو فراکسیون امید که امروز به مناسبت روز دانشجو میهمان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز بود، خطاب به رییس قوه قضاییه گفت: «حضرت آیت الله اگر حساب سپرده باز کرده اید ولو اینکه این حساب ها شخصی نباشد، غیرقانونی است. ما کوتاه نمی آییم.» او همچنین خواست تا گزارش‌های مالی قوه قضاییه در اختیار عموم قرار بگیرد.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، محمدجواد جمالی امروز خبر داده بود که این هیئت در مورد شکایت قوه قضاییه از محمود صادقی، با ارسال پرونده این نماینده مجلس به قوه قضاییه موافقت کرده است.
صادقی در ادامه با طرح این سوال که «آقای رییس قوه قضاییه این مزخرفات چیست درباره من گفته اید؟» خبر داد که رییس قوه قضاییه با در خواست ملاقات او موافقت نکرده است.
رییس فراکسیون شفاف سازی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه «مجلس میراث دکتر محمد مصدق و دکتر حسین فاطمی و شهید بهشتی است»، افزود: «اجازه نمی دهم محمد علی شاه دوباره مجلس را به توپ ببندد.»

او در پاسخ به شعار های دانشجویان در حمایت از رهبران جنبش سبز و سید محمد خاتمی، به دانشجویان گفت: «هرچیزی که شما می‌خواهید را من خواهم گفت.»

از این‌جا بشنوید:

نماینده مردم تهران در ادامه در اعتراض به سیاست های صدا و سیما افزود: «مسئول اول گسترش ماهواره ها، صدا و سیماست‌ که با حاکمیت سانسور فضا را برای بوق امریکا باز کرده است.» محمود صادقی در همین رابطه ادامه داد: «چطور انتظار دارید این صدا و سیما سید شما را (سیدمحمد خاتمی) را ممنوع التصویر نکند؟» به گفته صادقی باید جمهوری اسلامی ایران، آزادی بیان و نشر افکار تامین گردد؛ باید صدا و سیما «ملی» باشد نه میلی!
محمود صادقی با تاکید بر اینکه «شاهین عدالت باید دو طرف را برابر ببیند» افزود آزادی مطبوعات در کنار سه قوه به عنوان رکن چهارم حاکمیت باید مورد توجه قرار گیرد. صادقی افزود: «آزادی بیان باید باشد تا بتوانیم صحبت ها را بشنویم و بهترین آن را انتخاب کنیم‌.»
او در ادامه این برنامه در جواب شعار «مرگ بر فتنه گر» برخی از دانشجویان حاضر در مراسم گفت: «مرگ بر من، مرگ بر من» او در ادامه خطاب به ایشان گفت: «زنده باد دشمن من.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. بعضی از افراد در جامعـــه بدون اینکه بداند فتنه چیست وفتنه گر کیست شعار مرگ برفتنه گر ســرمیدهنـــد…! همانطوریکه سالهــاست شعار مرگ برمنافق ســرمیــدهنـــد بدون آنکه نفاقگر را بشناسنــد ویا بداننــد نفاق چیست…! ازنظر اکثریت ملت فتنــه گرآنانی هستنـــد که آزادی را ازملت گرفتــه ونمیگذارنــد مردم با آزادی نماینــدگان خدمت گذارخود را انتخاب کننــد رای می دزدنــد، تقلب و تخلف میکننــد، وآنانیکه با پیشــانی داغ کرده درمیان مردم دروغ پخش کرده و با دروغ بستن به این وآن خود به دزدی مال و اموال مردم مشغول انــد عین نفاق گر و منافق انــد،
    واما دیگرنماینــدگان مجلس که بایــد هماننــد آقای مطهری ازاین نماینــده شجاع دفاع کننــد، نماینــدگان باید بداننــد ملت فراموشکار شده اند و حافظه تاریخی ندارنــد…! ولی مدت ۲ ویا ۳سال زمان طولانی ای نیست که تاریخی محسوب شوند، مردم در انتخابات بعدی بکسی رای خواهنــد داد که دراین کاروزار خودی نشــان داده باشنـــد،
    ازهمه ی اینهــا که بگذریم، مگر کار رئیـس قوه قضائیـــه خلاف وعین رباه خواری نیست…؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »