زیتون- محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، در واکنش به استعفای مدیرعامل راه‌آهن پس از حادثه تصادف دو قطار در سمنان گفت: «استعفای مدیرعامل راه‌آهن جای تعجب دارد، اگر وی مقصر است باید محاکمه و عزل شود و اگر مقصر نیست چرا به تقلید از بیگانگان در هنگام حادثه استعفا می‌دهد؟»139403260931519805501524
عضو مجلس خبرگان در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با انتقاد از «قصور و بی‌تدبیری دست‌اندرکاران» افزود: «مردم ساعت‌ها در سرمای استخوان‌سوز بیابان‌ها می‌لرزیدند و عده‌ای هم در آتش زنده زنده در حال سوختن بودند و هیچ کمکی هم در کار نبوده است».
دو قطار مسافربری، روز جمعه پنجم آذرماه، در محور سمنان- دامغان با یک دیگر برخورد کردند و تعدادی از مسافران هر دو قطار کشته شدند. عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی از مردم ایران عذرخواهی کرد و محسن‌ پورسیدآقایی، مدیرعامل شرکت راه‌‌آهن، از مقام خود استعفا داد.
به گزارش ایسنا، امام جمعه تهران در ادامه افزود مسئولان باید دغدغه مسائلی همچون حادثه تصادف دو قطار را در راس اولویت‌های خود قرار دهند و افزو: «آن‌ها باید همه تلاش خود را در کاهش مسائل و مشکلات داغداران این حادثه به کار ببرند و مسببین و مقصرین آن نیز باید محاکمه شوند.»

بازگشت به صفحه اول