احمد منتظری: به دنبال اسناد و فایل‌های صوتی منتشر نشده از آیت‌الله منتظری هستند

زیتون- احمد منتظری، فرزند آیت الله منتظری، گفت صدور حکم ۲۱ سال زندان با هدف «تحت فشار قرار دادن او برای تحویل اسناد و فایل‌های صوتی منتشر نشده از آیت‌الله منتظری به نهادهای امنیتی» صادر شده است.1471452949
منتظری به رادیو فردا گفت حکم صادر شده «هیچ تناسبی با جو دادگاه نداشته است و با توجه به فضای دادگاه، حکم واقعی غیر از برائت چیز دیگری نمی‌توانست باشد.»
احمد منتظری گفت که دادگاه ویژه روحانیت اسرار فایل صوتی دیدار آیت‌الله منتظری با هیات تصمیم‌گیری منصوب آیت‌الله خمینی درباره اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را «افشای اسرار نظام» خوانده، در حالی که محتوای این جلسه پیش از این در کتاب خاطرات آیت‌الله منتظری منتشر شده بود.
به گفته فرزند آیت الله منتظری، دادگاه ویژه روحانیت معتقد است که چون خاطرات آیت‌الله منتظری به صورت غیرقانونی منتشر شده، نمی‌توان گفت که محتوای این جلسه قبلا منتشر شده و به همین دلیل انتشار آن «افشای اسرار نظام» بوده است. او در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر خودشان می‌گویند، حکم خدا را اجرا کرده اند چرا انتشار آن اسرار نظام است.
احمد منتظری، همچنین خبر داد که در بازجویی‌ها به او اعلام شده که خانواده آیت‌الله منتظری صلاحیت نگهداری این اسناد را ندارد؛ اما او تاکید کرد که اگر این اسناد تحویل نهادهای جمهوری اسلامی شود، آنها را از بین خواهند برد.
فرزند آیت‌الله منتظری به اتهام «اقدام علیه امنیت ملى» به ۱۰ سال حبس تعزیرى، به دلیل انتشار فایل صوتى «داراى طبقه‌بندى سرى» به ۱۰ سال حبس تعزیری و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شده است. با تجمیع مجازات‌ها شش سال از این حکم اجرا خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. “دادگاه ویژه روحانیت معتقد است که چون خاطرات آیت‌الله منتظری به صورت غیرقانونی منتشر شده، نمی‌توان گفت که محتوای این جلسه قبلا منتشر شده ”
    لابد در نظر این دادگاه اسرار نظام را از طریق قانونی هم میشود منتشر کرد !
    چه میشود گفت ؟!
    لابد از انجا که بیشتر اقدامات نظام مقدس جزو اسرار است این تصور برای قاضی جامع الشرایط دادگاه روحانیت ایجاد شده است !
    بیچاره نظام طاغوتی شاهنشاهی که غیر از کشتار ۶ نفر چریکها در تپه های اوین و چند عکس بی ناموسی از خاندان پهلوی اسراری برای فاش شدن نداشت و امروز سینه عوامل نظام مقدس از صدر تا ذیل صندوقچه اسرار است !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »