گزارشی از عملکرد فراکسیون امید در مورد حمایت از محمود صادقی

مطهری مسئول پیگیری احضار نماینده تهران شد

زیتون– بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید در مجلس، خبر داد که اعضای این فراکسیون علی مطهری را برای پیگیری «موضوع شکایت دادستانی تهران از محمود صادقی از طریق رایزنی با رییس مجلس» انتخاب کردند.photo_2016-11-29_19-48-04
پارسایی گفت مساله شکایت از صادقی «باید با حفظ آرامش» حل شود و فراکسیون امید «به‌دنبال سیاسی‌کردن و جنجال‌سازی» نیست و به همین اعضا تصمیم گرفتند شکایت از صادقی «از طریق رایزنی روسای دو قوه مقننه و قضایی توسط علی مطهری انجام شود.»
نماینده شیراز با اشاره به این‌که فراکسیون امید خواستار آن است که «هرچه سریع‌تر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تشکیل جلسه بدهد و درباره این موضوع تصمیم‌گیری کند»، گفت: «موضوع این شکایت، آن‌چنان مساله خاصی نبود و درست نبود که این‌چنین برای نظام هزینه‌تراشی کند؛ چرا که این اتفاق نه به نفع نظام، نه به نفع قوای قضایی و مقننه است.»
پارسایی اضافه کرد که قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بر «روند پیگیری قضایی شکایت از نمایندگان مجلس ازطریق هیات نظارت بر رفتار نمایندگان صراحت دارد» و به همین دلیل «انتظار می‌رود که مفاد این قانون محور اقدام مسئولان قضایی قرار گیرد.»

عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رییس فراکسیون امید نیز در گفت و گو با ایسنا گزارشی از عملکر فراکسیون امید در مورد احضار محمود صادقی ارائه کرد. به گفته او ماجرا از این قرار بود که یک مقام مسئول در تماس تلفنی با برخی اعضای هیت‌رییسه خواستار حضور آقای صادقی در دادسرا می‌شود و با این پاسخ که احضاریه هنوز به ایشان ابلاغ نشده و مستندات مورد نیاز برای بررسی در هیأت نظارت هم هنوز از قوه قضائیه به مجلس نرسیده، مواجه شد؛ اما ایشان اصرار داشت که در صورت حضورنیافتن آقای صادقی، حکم جلب ایشان صادر خواهد شد.

نایب رییس فراکسیون امید در ادامه افزود: در این بین دو نفر از اعضای هیت‌رییسه تماس‌هایی با علی لاریجانی و محمدرضا عارف داشتند و پیام‌های این افراد به مقام مربوطه رسید؛ اما در نهایت آن شد که همه در جریانند. پس از اطلاع نمایندگان از مراجعه مأموران به منزل دکتر صادقی، از همان ابتدا هماهنگی و پیگیری‌های لازم از سوی محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید، انجام شد. از جمله اینکه بلافاصله کمیته مدیریت اوضاع و عادی‌سازی شرایط به وجود آمد؛ مدیریت این کمیته با رییس فراکسیون امید بود. همچنین یکی از اعضا به عنوان مسئول رایزنی با قوه قضائیه انتخاب و وظایف و اختیارات وی تعیین شد.

به گفته این نماینده مجلس، همچنین دو نفر از اعضای فراکسیون برای مدیریت فضای پیرامونی منزل ایشان در محدوده حاضر و مستقر شدند. از سوی دیگر دو نفر از اعضای فراکسیون در منزل ایشان برای مدیریت و اطلاع از فضای درون منزل انتخاب شدند.

 عبدالکریم حسین‌زاده، تاکید کرد که تمامی فعالیت‌ها و رایزنی‌های انجام‌شده و کار تیمی یادشده در نهایت منجر به رفتن مأموران دادستانی از مقابل منزل دکتر صادقی شد و در این بین حضور جمعی از مردم مقابل منزل دکتر صادقی ممکن بود باعث سوءاستفاده شود؛ بنابراین با هماهنگی انجام‌شده، پیام محمدرضا عارف درباره لزوم توقف ماجرا به همراه دعوت به آرامش صادر شد و به مردم اطمینان داده شد که مسئله به‌وجود‌آمده حل شده و از آنها خواسته شد محل را ترک کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. واقعا که فراکسیون امید ناز شصت دارد ، مدیریت فرمودند و صادقی را تحول دادسرا دادند ، برای تقدیر و تشکر از قوه قضائیه هم چند حساب سپرده بانکی دیگر برای قاضی القضات باز کنید !!

  2. مذاکره گماشته های ولی فقیه دردی از ملت دوا نخواهد کرد ، مردم باید مانند انقلاب مشروطه از نو به دنبال عدالتخانه باشند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

گزارشی از عملکرد فراکسیون امید در مورد حمایت از محمود صادقی

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و حذف وی طراحی و عملیاتی شده باشد، آنچنان که می توان

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران

ادامه »