???? حکم بازداشت سیار محمود صادقی صادر شد

در حال بروز رسانی...

زیتون– اخبار رسیده به «زیتون» حاکی است که ماموران دادستانی لحظاتی پیش با حکم بازداشت به منزل محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس رفتند.

قرار بازداشت این نماینده مجلس، «سیار» و اتهام او «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» قید شده است.

img_1257

همچنین خبرگزاری ایلنا خبرداد که رییس فراکسیون شفاف‌سازی در تماسی با این خبرگزاری گفت « یک ساعت پیش هنگامی که به منزل بازمی‌گشتم، ماموران با حکم جلب سعی در بازداشتم داشتند که باتوجه به این‌که این مسئله مغایر با قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، با مقاومت خود را به داخل منزل رساندم.»

به گفته این نماینده لیست امید در مجلس «ماموران همچنان مقابل درب منزل منتظر هستند.»

او ششم آذرماه خبر داده بود که به دلیل پیگیری وضعیت یاشار سلطانی به دادسرا احضار شده است.
صادقی در حساب توییتر خود نوشت که «یکی از اعضای هیات رییسه مجلس» به او خبر داده است که «از دادسرا تماس گرفته‌اند و خواسته‌اند اینجانب به دادسرا مراجعه کنم.»

این عضو فراکسیون امید در زمان بازداشت سردبیر سایت معماری نیوز در صفحه توییتر خود نوشته بود: «تداوم بازداشت یاشار سلطانی و نپذیرفتن وثیقه ۲۰۰ میلیونی تلاش آشکار برای سرپوش نهادن بر تخلفات شهرداری است.»
از سوی دیگر وب سایت عصرخبر به نقل از یک منبع مطلع خبر داده بود که «جدا از اعلام جرم دادستان تهران در خصوص محمود صادقی، وی هشت شاکی خصوصی نیز دارد.»
خبرگزاری فارس طی سه روز گذشته گزارش و گفت و گوهایی درمورد این نماینده مجلس و شکات خصوصی او از جمله  ساداتی‌نژاد، نماینده کاشان، منتشر کرده بود.
روزنامه کیهان نیز امروز این نماینده مجلس را «تازه به دوران رسیده» خطاب کرده بود.

تکمیلی: آخرین اخبارحاکی از آن است که در پی انتشار خبر اعزام ماموران دادستانی برای بازداشت محمود صادقی، جمعی از فعالین دانشجویی برای حمایت از این نماینده مجلس به مقابل منزل او رفته اند. به گفته شاهدان عینی، پس از جمع شدن فعالین دانشجویی مقابل منزل این نماینده، دو ماشین پژویی که مقابل درب منزل او توقف کرده بودند، محل را ترک کردند.

به گزارش زیتون در حالی‌که جمعیت مقابل منزل محمود صادقی به حدود ۲۰۰ نفر رسیده است، برادر این نماینده مجلس برای انتقال پیام او به مردم، داخل منزل شد.

کانال تلگرامی محمود صادقی نوشت که تا دقایقی دیگر پیام این نماینده مجلس خطاب به مردم منتشر می‌شود.

محمود صادقی با انتشار پیامی صوتی در کانال تلگرام‌اش، ضمن دعوت مردم به رعایت آرامش و قانون‌مداری از رفتار غیرقانونی شعبه ۴ دادگاه فرهنگ و رسانه انتقاد کرد و درخواست کرد که به مردم به فرصت‌طلبان اجازه سواستفاده ندهند.

 

photo_2016-11-28_00-37-08

واکنش‌ها

محمدجواد فتحی، نماینده مردم تهران نیز هم اینک برای حمایت از محمود صادقی به منزل او رفت.

محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید در پیامی نوشت:با عرض تسلیت رحلت پیامبر رحمت(ص) و سبط اکبرش امام حسن مجتبی(ع) بدینوسیله ضمن تشکر از همراهی و احساس مسئولیت جوانان و مردم عزیز، با توجه به شرایط کشور و ضرورت پرهیز از هرگونه اقدام تحریک آمیز و هزینه ساز برای نظام، از آنجا که موضوع پیش آمده برای همکار عزیزمان جناب آقای دکتر محمود صادقی می بایست در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد و بر اساس تشخیص هیات مزبور اقدامات بعدی انجام پذیرد، لذا همگان را دعوت به آرامش نموده و از دستگاه محترم قضایی تقاضامندیم مستندات مربوطه را مطابق تشریفات قانونی جهت تعیین تکلیف به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال نمایند که بر طبق نظر هیات مزبور، اقدامات بعدی صورت پذیرد.در پایان خود و همگان را دعوت به عمل به مر قانون می نماییم.

پزشکیان نائب رییس مجلس درواکنش به اقدام شبانه برای جلب دکترصادقی نماینده تهران: این نحوه‌ی اقدام برای جلب، اول از همه توهین به مجلس است؛ حتما پیگیری خواهیم کرد.

مهدی محمدی( تحریریه کیهان) در کانال تلگرامش نوشت: اینجا لیان شامپو نیست آقای محمود صادقی هم سوپرمن نیست. مامورانی با حکم قانونی به منزل صادقی مراجعه کرده و از او خواسته اند با آنها برود. از سر شب معرکه گرفته که “از دستشان گریختم.” دوران بزن و در رو احتمالا گذشته است. ایشان شاکی خصوصی دارد، به عالی رتبه ترین مقام قضایی هم تهمت زده و قاعدتا با هیچ منطقی نمی تواند بگوید هر کار دلم بخواهد می کنم، به کسی هم جوابگو نیستم. تبدیل شدن به شعبه داخلی صدای امریکا هم اسمش “ایفای وظایف نمایندگی” نیست. ظاهرا آقای صادقی فکر نمی کرده کار به اینجا برسد. پیش خود محاسبه کرده بوده معرکه ای می گیریم، اسمی در می کنیم و خلاص! چند ماه قبل بود که جناب ایشان به صدها دانشجوی بورسیه هر چه خواست گفت. همین حالا هم یک نماینده مجلس شاکی اوست. اگر به خود مطمئن است، نیازی به شلوغکاری نیست و اگر نیست، باز هم شلوغکاری مشکلی از وی حل نخواهد نشد.

ایلنا به نقل از وکیل محمود صادقی، از پیگیری رییس مجلس خبر داد و  نوشت که لاریجانی از مردم خواسته است بهانه به دست فرصت‌طلبان ندهند

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ولی امر مسلمانان و فرمانده کل قشون اسلام که با واگذاری پایگاه نظامی نوژه به روسیه به کمک تزار روس مستظهر شده است ، قصد به توپ بستن مجلس را دارد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »