زیتون– محمود صادقی، نماینده مجلس، امروز خبر داد که به دادسرا احضار شده است.
صادقی در حساب توییتر خود نوشت که «یکی از اعضای هیات رییسه مجلس» به او خبر داده است که «از دادسرا تماس گرفته‌اند و خواسته‌اند اینجانب به دادسرا مراجعه کنم.»  photo_2016-11-26_13-05-22
مطابق اصل ۸۶ قانون اساسی نمایندگان مجلس «در مقام ایفای وظایف نمایندگی» در «اظهارنظر و رای خود کاملا آزادند» و به همین دلیل «نمی‌توان آن‌ها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند، تعقیب یا توقیف کرد».
رییس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس در هفته‌های اخیر از وزیر اقتصاد درباره واریز هزار میلیارد تومان به حساب‌های شخصی رییس قوه قضاییه سوال پرسیده و از صادق لاریجانی نیز خواسته بود برای شفاف‌سازی اطلاعات حساب‌های خود را در اختیار مجلس بگذارد.
پیگیری های او موجب اعتراض صادق لاریجانی شد. لاریجانی سوم آذرماه با اشاره به اخباری که درباره «حساب‌های شخصی‌اش» منتشر شده، گفته بود واریز «هزار میلیارد از اموال بیت‌المال به حساب شخصی» صحت ندارد و «اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.»
صادقی همچنین نوشت که «قرار شد مطابق قانون اخطاریه به مجلس ابلاغ شود و در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی و اتخاذ تصمیم شود.»

بازگشت به صفحه اول