احضار محمود صادقی به دادسرا

زیتون– محمود صادقی، نماینده مجلس، امروز خبر داد که به دادسرا احضار شده است.
صادقی در حساب توییتر خود نوشت که «یکی از اعضای هیات رییسه مجلس» به او خبر داده است که «از دادسرا تماس گرفته‌اند و خواسته‌اند اینجانب به دادسرا مراجعه کنم.»  photo_2016-11-26_13-05-22
مطابق اصل ۸۶ قانون اساسی نمایندگان مجلس «در مقام ایفای وظایف نمایندگی» در «اظهارنظر و رای خود کاملا آزادند» و به همین دلیل «نمی‌توان آن‌ها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند، تعقیب یا توقیف کرد».
رییس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس در هفته‌های اخیر از وزیر اقتصاد درباره واریز هزار میلیارد تومان به حساب‌های شخصی رییس قوه قضاییه سوال پرسیده و از صادق لاریجانی نیز خواسته بود برای شفاف‌سازی اطلاعات حساب‌های خود را در اختیار مجلس بگذارد.
پیگیری های او موجب اعتراض صادق لاریجانی شد. لاریجانی سوم آذرماه با اشاره به اخباری که درباره «حساب‌های شخصی‌اش» منتشر شده، گفته بود واریز «هزار میلیارد از اموال بیت‌المال به حساب شخصی» صحت ندارد و «اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.»
صادقی همچنین نوشت که «قرار شد مطابق قانون اخطاریه به مجلس ابلاغ شود و در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی و اتخاذ تصمیم شود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

 1. من نمیدونم اکرکشوربه دست کمونیستها،سلطنت طلبان،ملی کراها،ضدانقلاب،دمکرات ،کومله و و و ….اداره میشد همینقدر بیکار ،همین تعداد معتاد،همین تعدادفقیر ،همین تعدادورشکسته،همین تعداد فاحشه ،همین رقمهای اختلاس ووو وجودداشت آقایان حاکمان ازریزتادرشت فرق شماباآنهاخدایی جیه شما بهترین ؟؟؟روتون ازاین که هست سیاهتر .ان شا ا…

  1. تجربه حکومت سلطنتی را داریم .
   زمانی که ذوب آهن اصفهان در دست ساخت بود ، یکی از مقامات رژیم سابق را گیر اورده بودیم و به اقتضای جوانی چنان که افتد و دانی شروع به تکرار شعارهای مد روز کردیم که تکنولوژی این ذوب آهن قدیمی و از رده خارج شده است و محصول آن قابل رقابت به قیمتهای جهانی نیست ووو ،
   آن مقام رژیم سابق گفت که قدیمی بودن تکنولوژی و قابل رقابت نبودن محصول ذوب آهن را فکر میکنید شما کشف کرده اید ، دولت هم میداند ، این ذوب آهن برای این احداث میشود که هشتاد هزار شغل ایجاد کند و کشورهای غربی ذوب اهن با تکنولوژی روز به ما نمیدهند !
   نور به قبرش ببارد .

 2. بعض از نوابغ علم حقوق که ظاهرا جز در ایران البته اسلامی ما یافت نشوند میگویند اصل ۸۶ ناظر به مواردی است که اظهارات نماینده جرم نبوده و نشر اکاذیب تلقی نگردد که البته در قضای اسلامی ما هم خیلی بیربط نیست ، چرا که وقتی در قضای اسلامی میشود هر کسی را مانند نرگس محمدی به اتهام دفاع از حقوق بشر و شرکت در گردهی برای تلاش برای لغو مجازات اعدام به ۱۶ سال زندان محکوم کرد ، نماینده مجلس به سبب اظهاراتی که جرم نباشد تحت تعقیب و توقیف قرار نمیدهیم .
  البته زمانی که دادستان در مقام انجام وظیفه خود به کسی تهمت میزند و اتهام اثبات نمیشود و متهم تبرئه میگرددطبیعی است که به سبب ایراد اتهام مورد تعقیب قرار نگیرد ولی نماینده مجلس که به بنا به وظیفه خود اظهاراتی میکند و امکان ارائه دلیل محکمه اسلامی پسند برای اظهارات خود ندارد باید تعقیب و مجازات شود . مانند اتهامات سعید طوسی که به علت نبود بینه شرعی یعنی شهادت چهار مرد عادل تبرئه شد ، ظاهرا اگر کلاسهای سعید جان در میدان توپخانه در وسط روز تشکیل نشود باید خیالش از هر جهت راحت باشد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »