کشته شدن ده‌ها زائر ایرانی در عملیات انتحاری

زیتون– انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در داخل یک پمپ بنزین در شهر حله (در نزدیکی بغداد) باعث مرگ بیش از هشتاد نفر و زخمی شدن ده‌ها تن شد.57391053
این حمله انتحاری بود و گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت آن را قبول کرده است.
در زمان انفجار تعدادی از اتوبوس‌های حامل زائران در داخل و نزدیک این پمپ‌ بنزین حضور داشتند. خبرگزاری رویترز از مرگ بیش از هشتاد تن خبر داد. خبرگزاری صدا و سیما نیز به نقل از فلاح الخفاجی، رئیس کمیته امنیتی استان بابل، نوشت بیشتر کشته‌شدگان «ایرانی یا اتباع دیگر کشورها هستند» و کشته‌شدگان عراقی هم «اکثرا راننده تاکسی هستند که شمارشان تقریبا ده نفر است.»
ایسنا به نقل از «یک منبع مطلع در بغداد» نوشت پنجاه ایرانی در انفجار کشته و بین ۱۰ تا ۱۵ نفر زخمی شده‌اند. به گفته منبع ایسنا، این آمار از سوی پلیس استان حله اعلام شده است.
گفته می‌شود بیشتر کشته‌شدگان ایرانی بودند، گرچه هنوز منابع رسمی عراقی این خبر را تایید نکرده‌اند. محل انفجار در کنار رستورانی قرار دارد که زائران ایرانی اربعین در مسیر بازگشت از کربلا برای استراحت در آنجا توقف ‌می‌کنند.
مجید آقابابایی، دبیر ستاد اربعین، پیش از این به میزان گفته بود که «تاکنون اجساد ۱۲ زائر ایرانی شناسایی شده است» و انتظار می‌رود تعداد کشته‌شدگان ایرانی افزایش پیدا کند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. کاش من هم در میان شهدا بودم

    البته بگم من از سپاه و بسیج و رهبری خوشم نمیاد و فقط عاشق امام حسینم

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »