زیتون- غلام‌علی صادقی، دادستان مشهد، در واکنش به اعتراض‌ها به «لغو سخنرانی نایب رییس مجلس» گفت برخی «می‌گویند صبر کنید و اگر جرمی واقع شد دنبال مجرم بروید». به گفته صادقی او مخالف این حرف نیست، اما «قانون تکلیف پیشگیری از بروز جرم را به ما داده است.»139404011237061025551154
دادستان مشهد اضافه کرد: «ما چه قبل از وقوع جرم و چه بعد از وقوع جرم به تکلیفی که داریم عمل می‌کنیم و از هیچ‌کس هم لازم نیست اجازه بگیریم و این اجازه را قانون به ما داده است».
سخنرانی روز اربعین نایب رییس مجلس، علی مطهری، در مشهد با دستور دادستانی لغو شد. پیشتر وزیر دادگستری و استاندار خراسای رضوی خبر داده بودند که دلیل این تصمیم نامه‌ای از سوی سازمان اطلاعات سپاه بوده است. خبری که سخنگوی سپاه پاسداران آن را تکذیب کرد.
غلامعلی صادقی، دادستان مرکز استان خراسان رضوی، روز گذشته با اشاره به «معضلات اجتماعی از جمله مواد مخدر و تبعات آن»، گفت: «مشکلات مردم این هاست نه آن چیزی که برخی اشخاص متاسفانه پیگیری می کنند.» او اضافه کرد: «من و شما هم نه می‌خواهیم رئیس جمهور شویم و نه می‌خواهیم رئیس جمهور تعیین کنیم… برای همین هیچ‌وقت این دغدغه را نداریم که چه بکنیم تا در انتخابات آینده رای بیاوریم، ما می‌گوییم چه بکنیم که مردم از ما راضی باشند و مطالبات و معضلات جامعه را حل و فصل کنیم.»
دادستان استان خراسان رضوی همچنین گفت: «دستگاه قضایی هم بیش از تصور درحال عمل به وظایف خود و اجرای احکام است…ما پشیمان نیستیم و این مسیر ماست که شروع کردیم و ادامه می دهیم و به آن هایی که دنبال رای و انتخاب و موقعیت هستند هم تبریک می گوییم اما بیایند به سراغ معضلات و مشکلات مردم و آن ها را حل کنند.»
غلامعلی صادقی معترضان به لغو این سخنرانی را متهم به جوسازی و شانتاژ کرد و افزود: «اگر برخی می‌خواهند در هر منصبی باشند بدانند که با خدمت و تلاش می‌توانند رای مردم و موقعیت قانونی را کسب کنند اما مردم گول این فریب‌کاری‌ها را نمی‌خورند.»

بازگشت به صفحه اول