زیتون- محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، امروز گفت «بقای انقلاب اسلامی» به بسیج وابسته است و برخی می‌‌خواهند با «حرکت انقلابی و مسیر ترسیم شده توسط رهبری» مقابله کنند و «می‌خواهند مثلا اصلاحات انجام دهند.»%d8%b3%d8%b1%d9%84%d8%b4%da%a9%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%ad%d8%af-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%b9%d8%b2%db%8c%d8%b2-%d8%ac%d8%b9%d9%81%d8%b1%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af
جعفری گفت بسیج «در قالب حزب و جریان عمل نخواهد کرد و در مقابل جریان دیگری خواهد ایستاد که جریان ضدانقلاب است». به گفته او «بسیج جناحی نیست اما در جناح انقلاب است و با جبهه ضدانقلاب مقابله می‌کند. هرچند به گفته او شناخت ضدانقلاب امروز بسیار سخت است و با ضدانقلاب‌های مسلح اول انقلاب تفاوت دارد.»
فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به سخنان روز گذشته آیت‌الله خامنه‌ای درباره نفود، گفت: «انقلاب اسلامی همه‌اش جنبه‌های سلبی نیست بلکه در کنار موضوعات سلبی برای مقابله با تهدیدات، از جنبه‌های ایجابی هم برخوردار است.»
جعفری با اشاره به این‌که «ولی فقیه» در ایران «خطوط و جهت اصلی و حرکت مسیر انقلاب اسلامی» را مشخص می‌کند، گفت «از نظر ما و بسیج» باید کسی «ضدانقلاب» باشد که «مسیر تعیین شده توسط رهبری را قبول ندارد». او اضافه کرد: «ایشان در خصوص شبیخون فرهنگی بارها هشدار دادند اما برخی از آقایان و وزرا می‌گفتند کدام شبیخون فرهنگی؟ و در عمل مخالفت می‌کردند. این فرد چطور می‌تواند انقلابی باشد؟ و یا در مورد رابطه با امریکا و غرب که رهبری هشدار می‌دهند، برخی نه تنها به آن توجه نمی‌کنند بلکه بدنبال اصلاح آن هستند یعنی میخواهند در مسیر تعیین شده انقلاب، اصلاحات انجام دهند حالا ما چطور اینها را انقلابی بدانیم؟»
فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «برخی نسبت به کار انقلابی بی تفاوتند اما برخی با حرکت انقلابی و مسیر ترسیم شده توسط رهبری مقابله می‌کنند و می‌خواهند مثلا اصلاحات انجام دهند.»

بازگشت به صفحه اول