زیتون- صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، با گلایه از حسن روحانی و علی لاریجانی گفت «لغو سخنرانی یک نماینده» برای رییس جمهوری مساله است، اما «مقابل شایعه علیه رییس دستگاه قضا دفاعی نمی‌کنند» و در مجلس نیز «به رییس قوه قضاییه تهمت می‌زنند و رییس مجلس سکوت می‌کند». او اوضافه کرد: «البته من نیاز به دفاع شما ندارم.»img15313037
لاریجانی با اشاره به اخباری که درباره «حساب‌های شخصی‌اش» منتشر شده، گفت واریز «هزار میلیارد از اموال بیت‌المال به حساب شخصی» صحت ندارد و «اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.» به گفته او با اجازه آیت‌الله خامنه‌ای در سال‌های قبل (نه دوره ریاست او) فقط اموال قوه به نام قوه قضاییه شده و شورای پول و اعتبار تصویب کرده و اذن رهبری داشته است.
رییس قوه قضاییه گفت لغو سخن‌رانی علی مطهری در مشهد به این دلیل بود که «دادستان مشهد بر حسب تشخیص خود و برخی اطلاعات که نهادها به او داده بودند تصمیمی گرفت، نمی‌خواهم قضاوت کنم آیا حق بوده یا باطل.» او گفت از روحانی تعجب می‌کند که «تمام قد به میدان آمد و قبل رسیدگی حکم خود را داد.» لاریجانی خطاب به رییس جمهوری گفت: «آیا اینکه گفتید برای حفظ حقوق اساسی مردم این کار را کردید آیا برای رییس قوه قضاییه صدق نمی‌کند. رییس قوه قضاییه از مردم نیست؟»
صادق لاریجانی افزود: «لغو سخنرانی یک نماینده یک مساله است اما شایعه علیه رییس قوه را مسئول نبودید دفاع کنید؟ برای سخنرانی یک نماینده اظهار نگرانی کردید اما اینکه نماینده لیست امید که به نحوی به شما هم مرتبط است رییس قوه را متهم کرده آنوقت شما وظیفه ندارید این مایه شرمساری نیست؟» رییس قوه قضاییه به انتقاد از علی لاریجانی هم پرداخت: «این گلایه را از رییس مجلس هم دارم، اما ایشان منصفانه‌تر گفته است. عرض من به رییس مجلس این است به رییس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید. البته من به دفاع شماها نیازی ندارم.»
لاریجانی اضافه کرد: «به دنبال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را به محضرشان نمی‌پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم. به دروغ گفتند که رهبری می‌خواهند آیت‌الله جنتی را به عنوان رییس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده‌شان گرفت که این دروغ‌ها را از کجا می‌آورند؟»
صادق لاریجانی گفت: «اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه هستند بسیج با قدرت ایستاده از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند.»

 

بازگشت به صفحه اول