وکیل مدافع بابک زنجانی: شرکای خارجی موکلم حاضر به پرداخت وثیقه هستند

زیتون- رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی خبر داد که «شرکای خارجی» موکل او به تهران آمده‌اند، اما «کسی با آن‌ها ملاقات نکرده است.»8909516018
کوهپایه‌زاده به تسنیم گفت «تنها راه قانونی ممکن» که هم «تضمین برگشت پول‌ها و هم موجب رعایت قانون» باشد، تبدیل قرار بازداشت موکل به قرار وثیقه است که «شرکای خارجی بابک زنجانی نیز اعلام آمادگی کردند که در صورت تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه، مبلغ وثیقه را پرداخت کنند.»
وکیل بابک زنجانی اضافه کرد شرکای زنجانی پیش از این «رسما به مرجع قضایی» نامه داده و اعلام کرده بودند که مبلغ وثیقه او را می‌پردازند، اما «از آنجایی که به این در خواست توجهی نشد، او از شرکای خارجی موکلش درخواست کرد تا به ایران بیایند و مطلب را حضوری به دستگاه قضایی منتقل کنند.»
کوهپایه‌زاده اضافه کرد پیش از خروج از تهران با حضور در یکی از دفاتر اسناد رسمی به «تعهد شرکای خارجی مبنی بر پرداخت مبلغ وثیقه در صورت تبدیل قرار بازداشت، رسمیت بخشیده شد» و «این سند رسمی را که در دفترخانه اسناد رسمی امضا شده بود، به مراجع ذی‌صلاح قضایی ارجاع کردم اما باز هم پاسخی دریافت نکردیم.»
وکیل بابک زنجانی بیستم آبان خبر از ممنوع‌الملاقات شدن موکلش داده و گفته بود دو ماه است که با زنجانی ملاقات نکرده و از او خبر ندارد. او اضافه کرده بود اطلاعی از دلیل ممنوع‌الملاقات شدن بابک زنجانی ندارد.
بابک زنجانی پس از محاکمه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اعدام، مفسد فی‌الارض شناخته و به اعدام، رد مال و جزای نقدی محکوم شد.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یک پاسخ

  1. تعهد لازم نیست ، دادگاه قرار وثیقه ای به مبلغ دو میلیارد و پانصد میلیون دلار بلعیده شده و سود چند ساله آن صادر کند و شرکای بابک خان تودیع کنند و ایشان را ببرند ، وثیقه باید حداقل معادل ضرر و زیان وارده باشد .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب