دونالد ترامپ رییس‌ جمهور آمریکا شد

زیتون– دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه، با به دست آوردن بیش از ۲۷۰ رای الکترال به عنوان چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا انتخاب شد. او در سخن‌رانی پیروزی پس از انتخابات گفت که رییس‌جمهوری برای همه آمریکایی‌ها خواهد بود.0e30f538-e5a9-475c-9090-913f600fd6a1_cx0_cy10_cw0_w987_r1_s_r1
به گزارش سی‌ان‌ان هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، در تماسی تلفنی پیروزی ترامپ را تبریک گفت، اما از سخن‌رانی عمومی و پذیرش شکست خودداری کرد. براساس آرای شمارش شده در ۴۶ ایالت (از ۵۰ ایالت) که تاکنون شمرده شده ترامپ ۲۷۸ و کلینتون ۲۱۸ رای الکترال به دست آورده‌اند.
هم‌زمان با شمارش آرای آمریکا و انتشار خبر پیشتازی ترامپ، شاخص‌های بازارهای بورس در آسیا افت کرده‌اند. اتفاقی که پیش‌بینی می‌شود در اروپا و آمریکا هم رخ دهد.
جمهوری‌خواهان در کنگره و مجلس سنا نیز اکثریت خود را حفظ کردند.
هم‌زمان حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران، به تسنیم گفت برای ایران «تفاوت معناداری ندارد که کدام‌ یک از کاندیداها رای بیاورند و رئیس‌جمهور شوندم، چرا که «نه در سیاست‌های منطقه‌ای و نه در سیاست‌های جهانی و نه در سیاست‌های کلی آمریکا برای تعامل با بخش‌های جهان تغییر خاصی رخ نمی‌دهد؛ این را تجربه ۴ دهه گذشته ما ثابت می‌کند».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. من به مقام معظم رهبُری ، ولی امر مطلق مسلمین جهان و فرماندهان سپاه پاسداران جهان تبریک می گویم.
    بحول و قوه الهی شعارهای تند و مشغولیات سیدعلی اف و سپاه پاسدارانش در چهار سال آینده رونق داشته باشد. کار دیگری که ندارند. دشمن می خواهند که در برابرش هیاهو کنند و سرگرم باشند و از زیر بار مسئولیت هایشان شانه خالی کنند ، این هم ترامپ !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »