اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی در بانک‌های ملی و ملت

زیتون– محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، گفت در دو بانک ملی و ملت اختلاسی ۱۲۰۰ میلیاردی رخ داده است و مقام‌های مسئول به دنبال بازداشت متهم اصلی هستند.

img_0529

منتظری با اشاره به این‌که «مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده است و بنابراین نوعی اختلاس تلقی می‌شود».

خبر این اختلاس دو هفته پیش از سوی منتظری در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام شده بود. چند روز بعد از اعلام این خبر، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران «اطلاع‌رسانی‌های اخیر در رسانه‌ها پیرامون این پرونده» را «بعضا مبتنی بر اشتباه»‌ توصیف کرد و گفت این مبلغ مربوط به بدهی «یک بدهکار بزرگ به بانک ملی» است که این فرد «از کشور خارج شده و متواری است».

دادستان کل کشور اما ضمن تاکید بر سخنان پیشین خود و اعلام «بررسی در خصوص این تخلفات»، گفت: «با دادستان تهران در این رابطه صحبت خواهم کرد».

محمدجعفر منتظری اضافه کرد: «از مجموع این اختلاس ۸۰۰ میلیارد مربوط به بانک ملی و ۳۰۰ میلیارد مربوط به بانک ملت بوده که در رابطه با بانک ملی ۳۰۰ میلیارد و در رابطه با بانک ملت ۱۲۰ میلیارد برگشته و بخشی نیز از طریق اینترپل شناسایی و توقیف شده و به دنبال دستگیری متهم اصلی هستند».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. «مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده است و بنابراین نوعی اختلاس تلقی می‌شود».
    این هم دانش حقوقی دادستان کل کشور ولایی ، از نظر قانونی مجاز نبوده نوعی اختلاس تلقی میشود !!
    شیخ ، اختلاس کباب نیست که انواع مختلف داشته باشد !
    اختلاس یعنی برداشت وجوه و اموال دولتی به نفع خود یا دیگری از سوی ماموری که آن اموال یا وجوه را در اختیار دارد .
    مشکل اینجاست که سن یادگیری محدود است ، در این نظام مقدس شیخی سالها پاچه خواری و جنایت میکند تا بس سمت های قضایی منصوب شود ، اگر مانند این آخوند و اژه ای و صدیقی خنگ نباشد هم سن یاد گیری او گذشته است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »