علی مطهری: اشغال سفارت آمریکا باعث نمایش چهره داعش گونه از جمهوری اسلامی شد

زیتون– نایب رییس مجلس دهم در صفحه اینستاگرام photo_2016-11-03_18-16-42خود ضمن انتشار پستی به مناسبت سال‌روز اشغال سفارت آمریکا در تهران نوشت: «طولانی شدن اشغال سفارت امریکا به نفع مردم و انقلاب نبود.»
به نوشته علی مطهری در زمان اشغال سفارت آمریکا «در اثر تبلیغت گسترده رسانه های غربی چهره نامناسبی ازانقلاب اسلامی در تمام دنیا به نمایش گذاشته شد و ما نتوانستیم چهره واقعی این انقلاب را به دنیا نشان بدهیم و پیام آن را ابلاغ کنیم». او نتیجه اشغال سفارت را «انزوای غیرضروری» توصیف و اضافه کرد: «صدام حسین از همین انزوا استفاده کرد و به کشورمان حمله کرد.
مطهری عدم حمایت دنیا از ایران در طی جنگ هشت ساله با عراق را از نتایج اشغال سفارت آمریکا و به نمایش درآمدن «چهره‌ای داعش‌گونه از ایران» دانست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. علی مطهری گام به گام از گفتمان رسمی جمهوری اسلامی دور می شود و خودرا به عنوان چهره ای مستقل، مردمی و واقع گرا در صحنه سیاسی کشور نشان می دهد. امیدوارم که اظهارات وی بیان مکنونات قلبی خود وی باشد و سوار شدن بر موج نازضایتی های مردم با استفاده از رانت نام “مطهری” نباشد. وی اگر به همین گونه دیدگاه های فرهنگی خود، به ویژه نسبت به زنان و اقلیت های مذهبی را نیز اصلاح کند، بی تردید می تواند در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ با اکثریت قاطع برنده شود. او تاکنون نشان داده که از چنین ظرفیتی برخوردار است.

  2. درست می گوید. تا وقتی رفتارهای غلط گذشته مان را نقد نکنیم از آثار مخرب آنها نجان نمی یابیم. درود بر مطهری شجاع

  3. لابد چهره واقعی انقلاب هم به تعبیر رضا مارمولک گران خرید بوده و هنوز فصل به بازار فرستادنش نرسیده است ، چهره ای در این چهل سال به ما ملت همیشه در صحنه وسیله نایبان عام برحق نشان داده شده است ،که صد رحمت به حکومت معاویه خلیفه رسول الله !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »