علی مطهری: راه پاسداری از اسلام، ممانعت از ابراز عقیده دیگران نیست

زیتون– نایب رییس دوم مجلس گفت راه «حفظ اعتقادات اسلامی» این نیست که «نگذاریم دیگران حرف‌های خود را بزنند.» او اضافه کرد این «تصور» که با ممانعت از «ابراز عقیده دیگران» می‌توان «از دین و اسلام پاسداری کرد، تصور کاملا اشتباهی است.»
علی مطهری در همایش «تحقق آرمان‌های انقلاب با تمرکز بر عدالت و آزادی» در همدان «فدا کردن عدالت و آزادی پای مصلحت» را «از بزرگ‌ترین مشکلات امروز» توصیف کرد.download
مطهری در سخن‌رانی خود «بخش مهمی» از اتهام‌های مالی را «سیاسی» توصیف کرد و گفت در ماجرای فیش‌های حقوقی «حقیقت ماجرا به آن وسعتی که برخی مدعی شدند نبود». این نماینده مجلس اضافه کرد تنها ۳۹۷ نفر از مدیران حقوق‌‌های غیرمتعارف دریافت کردند.
نایب رییس مجلس دهم با اشاره به این‌که «همه تخلف‌ها به معنای اختلاس نیست»، اضافه کرد: «در همین ماجرای صندوق فرهنگیان ممکن است عده‌ای تصور کنند چند نفر این پول به اصطلاح ۸ هزار میلیاردی را بین خود تقسیم کردند در حالی که حقیقت ماجرا این‌گونه نیست». مطهری اضافه کرد بخش عمده این مبلغ «تسهیلاتی است که بدون ضابطه و البته با اخذ وثیقه پرداخت شده و یا بخشی نیز مطالباتی است که صندوق از برخی افراد دارد و دستگاه قضایی نیز می‌تواند با پیگیری جدی، این پول‌ها را به صندوق برگرداند.»
علی مطهری در سخنرانی خود «اصرار بر موضع‌گیری‌های افراد» نسبت به وقایع پس از انتخابات سال ۸۸ را «امری غیرمنطقی و غیرضروری» توصیف کرد که به «وحدت جامعه آسیب می‌زند.» او ادامه حصر و ممنوع‌التصویری محمد خاتمی را «مخالف با قانون اساسی و غیرقانونی» توصیف کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. برخلاف تصور مطهری تنها راه پاسداری از اسلام ناب ولایی ممانعت از حرف زدن دیگران است ، ولی هیهات که در این زمانه نمیشود همه را خفه کرد !

  2. ین که میفرمایند « راه پاسداری از اسلام، ممانعت از ابراز عقیده دیگران نیست»، شاید این جوری باشد که من بر این باور نیستم، اگر هم باشد بشرطی است که «اوجب واجبات، حفظ حکومت» نباشد.
    به اقای خمینی گفتند با ارن رفتارها اسلام را از بین میبری گفت حفظ اسلام واجب ولی حفظ حکومت اوجب واجبات است !
    پس هرکاری بکنید تا حکومت آقایان بماند ! من که نگفتم، بنیانگذار حکومت مقدس و یک مرجع تقلید گفت دیگر علما و مراجع هم تا جایی که خبر دارم در مخالفت چیزی نگفتند. فقط بزرگداشت کورش بد است !
    در تمام عمر پربرکت این نظام مقدس انبوه بدوبیراه و ناسزا و توهین و تحقیر نسبت به این مردم بی نوا ( و فتنه گر!) و نیاکانشان جریان دارد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »