نام‌نامه | ۲۰

59363218500750519479

حاج محمود کریمی: متولد ۱۳۴۷. مداح امام حسین. مجری مداحی‌های بیت رهبری بخاطر امام حسین. تاجر بازار سفال و آجر بخاطر امام حسین. وی در سن هفت سالگی مداحی را در اصفهان شروع کرد و در همان مداحی اول از پدرش دو تومان صله گرفت و از آن پس فهمید چطور باید میلیاردر شود. نظریه سیاسی: « خاک بر سر بی‌غیرتت لاریجانی.» نظریه سیاسی خیلی مهم: « روحانی! خاک بر سر بی‌عرضه ات.» وی ساعت سه نیمه شب در بزرگراه بابایی به یک زن و شوهر تیراندازی کرد و چون موفق به کشتن آنها نشده بود، جلوی آن‌ها را گرفت. قاضی وی را از کلیه اتهاماتی که ممکن بود به او وارد بیاید تبرئه کرد. نوحه‌های مهم: « عمو جون»، « بالا بلند بابا! گیسو کمند بابا! ناش ناش ناناش ناش!»، «مشکت هزار پاره شد، قلبم آواره شد.»، «شوریده و شیدای توام.»، «با نگاه فاطمی داری منو چوب می‌زنی بزن بزن، که داری خوب می‌زنی.»، «مگه نه این که زندگی بدون تو بدون عشقه» به گفته هوادارانش محمدرضا شجریان و مهستی نوحه‌های او را استفاده کرده و از آن در آثارشان بهره بردند.

 

img14332866

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی: متولد ۱۳۰۵ درشیراز. وی پس از انفجار بیگ بنگ به دنیا آمد. از سن پانزده سالگی طلبه شد و به قم رفت. وی در سال ۱۳۳۶ ماهنامه مکتب اسلام را زیر نظر آیت‌الله کاظم شریعتمداری منتشر کرد. مکتب اسلام نشریه ای بود که هر هفته منتشر می شد و می‌خواست به مردم ثابت کند که مکتب اسلام تا چه حد برای اداره زندگی انسان کامل و بی‌نقص است. بعد از انقلاب ۱۳۵۷ با تشکیل اولین حکومت اسلامی در ایران این فرضیه بطور کامل و دقیق اثبات شد. جمله قصار بودار: « فضاهای مجازی لجنزار گندیده ای برای فساد شده اند.»، جمله قصار صدادار: «صاحبان ترقه‌های پرسروصدا باید در قیامت پاسخگو باشند.»، جمله قصار احساساتی: «با شنیدن گزارش فضای مجازی و وضعیت جوانان گریه کردم». ناصر مکارم تا کنون ۲۰۰ کتاب چاپ کرده است. اسامی کتاب‌ها: ۱۱۰ سرمشق از سخنان حضرت علی، پیام امیرالمومنین در یازده جلد، ۱۵۰ درس از زندگی حضرت علی، ۲۳۰ درس از گفته‌های حضرت علی، نهج البلاغه علی در ۲۱۱ نگاه، ۷۵ درس از راه رفتن حضرت علی، ۶۳ درس و سه امتحان از نگاه کردن حضرت علی، ۳۲ دلیل در علت ازدواج حضرت علی و فاطمه، ۱۳ درس از خواستگاری حضرت علی، رمی جمرات در گذشته و حال، رمی جمرات در آینده، خدا را چگونه بشناسیم؟ منافقان را چگونه بشناسیم؟ کفار را چگونه بشناسیم؟ احکام عزاداری در اسلام، احکام ازدواج در اسلام، احکام ازدواج نکردن در اسلام، احکام شیرین کردن چای در اسلام، احکام درآوردن قند از توی لیوان در شب اول ازدواج در اسلام، بقیه احکام در اسلام( ۲۷۰ جلد.)

 

537418_422

امیرعباس هویدا: متولد ۱۲۹۸ خورشیدی، مرگ در سال ۱۳۵۸. مهم‌ترین نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهور تاریخ ایران که طولانی‌ترین دوره ریاست دولت را در ایران به عهده داشت و در این مدت نرخ تورم ثابت ماند، رشد کشور حفظ شد، قدرت بین‌المللی ایران افزایش یافت، فرهنگ و هنر توسعه پیدا کرد.او تنها نخست‌وزیری بود که به دور از چشم حکومت اجازه می‌داد از او در مطبوعات و رادیو تلویزیون رسمی کشور انتقاد کنند و با او شوخی کنند. بخاطر همه این نقاط قوت پادشاهی که از او قدرت گرفته بود، او را زندانی کرد، ملکه ای که به او علاقه داشت، او را رها کرد، وزرای کابینه‌اش او را تنها گذاشتند و اکثرشان فرار کردند و حکومتی که تازه تشکیل شده بود او را اعدام کرد و میلیون‌ها نفر مردمی که در دوران نخست وزیری او بهترین سال‌های زندگی‌شان را گذرانده بودند، در مرگ او جشن گرفتند. ویژگی‌های شخصی: او همه مشخصاتی را که یک نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهور ایرانی نباید داشته باشد، داشت؛ باسواد و روشنفکر بود، خوش‌لباس و خوش‌تیپ بود، به زبان فارسی و فرانسه و انگلیسی و عربی مسلط بود، وابسته به هیچ خانواده مقتدری نبود، دزد و فاسد نبود، به ایران علاقمند بود و تصادفا جزو سیاستمداران ایرانی بود که احمق نبود. کسانی که در مرگ او دست داشتند: یک نابغه باهوش به اسم خلخالی که او را پیش از محاکمه کشت، یک دیکتاتور خودخواه به اسم محمدرضا پهلوی که بهترین نخست وزیرش را دو دستی تقدیم زندان کرد، یک حکومت قدرنشناس که تا آخرین روزی که داشت از بین می رفت او را آزاد نکرد. عامل دستگیری و تحویل به دادگاه: داریوش فروهر. همه افرادی که در مرگ او دست داشتند، و بخصوص مردم تاوان اشتباهات شان را دادند، بدجوری هم دادند.

 

britains-queen-elizabeth

ملکه الیزابت: الیزابت دوم ملکه انگلستان. وی پیش از جنتی به دنیا آمده است و با ۶۴ سال سلطنت طولانی‌ترین رکورددار سلطنت در انگلستان است. عامل همه مشکلات ایران از نظر بسیاری از ایرانیان در طول تاریخ. نوعی فیلم صامت که تصویر دارد ولی صدا ندارد. هر ماه تصویر جدیدش را مردم می‌بینند ولی کسی تا حالا جمله‌ای را از او بخاطر ندارد. یک مجسمه خندان که هر هفته او را در یک لباس جذاب و خوش‌رنگ مخفی می‌کنند و در حال خندیدن عکس او را می‌گیرند. وی بطور رسمی رئیس کشور انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و رئیس اتحادیه کشورهای همسود است که کشورهای همسود کلا شامل ۳۰ درصد جمعیت کره زمین می شوند. ملکه الیزابت رهبر چین و عربستان و ایران نیست. او وقتی ۲۵ ساله بود ملکه انگلستان شد و از آن تاریخ کسی کلمه‌ای از او نشنیده و به همین دلیل کسی با او مشکلی ندارد. او در طول ۶۴ سال سلطنت‌اش ملکه دوازده کشور بود که فعلا مستقل شدند و نخبه های آن در انگلستان زندگی می‌کنند. سرخور. تا به حال دوازده تا نخست وزیر را از چرچیل تا همین امروز صبح کفن کرده و همچنان در حال لبخندهای تمام دندان است. نام شوهر: پرنس فیلیپ. تخصص شوهر: درست کردن دردسر با حرف مفت. جملات قصار شوهر ملکه: در حال دیدن نقاشی‌های سنتی در اتیوپی: « این نقاشی‌ها شبیه نقاشی‌های دختر کوچک من است که هر روز از مدرسه به خانه می‌آورد.» در ملاقات با رئیس‌جمهور نیجریه در لباس محلی این کشور: «‌با این لباسی که پوشیدی آدم فکر می‌کند می‌خواهی بروی توی تخت بخوابی.»، در دیدار با بومیان استرالیا: « آیا شما هنوز به طرف هم نیزه پرتاب می کنید؟»، خطاب به دانشجویان انگلیسی که برای درس خواندن به چین می‌رفتند: «‌اگر زیاد در چین بمانید، چشم تان مثل چینی‌ها تنگ می شود.» تفاوت ملکه الیزابت با اکثر دیکتاتورهای جهان این است که آنها اختیارات او را ندارند ولی از آن استفاده می‌کنند، ولی الیزابت اختیارات همه دیکتاتورها را دارد، ولی از آن استفاده نمی‌کند. بخشی از اختیارات و دارایی‌های ملکه الیزابت: کسی نمی تواند او را محاکمه کند، لازم نیست برای رانندگی گواهینامه داشته باشد، نیاز به پاسپورت ندارد، نباید مالیات بدهد، یک شاعر اختصاصی دارد که برایش شعر می‌گوید، حق دارد همه وزرای دولت استرالیا را اخراج کند، مالک همه قوهای بریتانیا و همه دولفین‌های آب‌های تحت سلطه این کشور است.

%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-4-600x330

عطاء الله مهاجرانی: یکی از برجسته‌ترین سیاستمداران اصلاح‌طلب ایرانی که میلیون‌ها نفر سال‌ها معتقد بودند او تنها چهره بی‌عیب اصلاحات است و در یک فاصله شش ماهه میلیون‌ها نفر همزمان به این نتیجه رسیدند که هیچ چیز او بی‌عیب نیست. نماینده سابق مجلس، معاون سابق نخست‌وزیر، معاون سابق رئیس‌جمهور، وزیر سابق ارشاد، سوژه کنونی طنزنویسان و کاریکاتوریست های الکی‌گیر. همسر جمیله کدیور نماینده سابق مجلس، پدر محسن مهاجرانی تاجر دستگیر شده و متهم به یک چیز گنده. شوهرخواهر محسن کدیور روحانی مخالف حکومت. اشعار مناسب: «نه در غربت دلم شاد و نه رویی در وطن دارم.»، «از اینجا رونده از اونجا مونده». او هر ده فرمان را بخوبی اجرا کرد، ولی فرمان یازدهم را فراموش کرد: « فرمان یازدهم: هر خلافی می خواهی بکن، ولی نگذار کسی آن را بفهمد.» یک نویسنده برجسته، یک سیاست‌مدار بزرگ، یک مدیر فرهنگی مهم، یک پژوهش‌گر قابل که بخاطر خطایی که هر کسی ممکن است بکند، تبدیل به یک نویسنده بی‌اهمیت، یک سیاست‌مدار خائن، یک مدیر فرهنگی بی‌عرضه که چند کتاب معمولی نوشته است، شد.

نام‌نامه های قبلی را اینجا بخوانید:

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. سلام
  ممنون از مطالب زیباتون
  چند روزه تلگرام زیتون فیلتر شده
  همچنین تلگرافخانه نبوی که از مدت هاست نمیدونم خودتون پیام نمیذارید یا فیلتر شد
  ولی زیتون٣روزه پیامی نمیذاره

 2. دمتان گرم باد جناب نبوی و ایضاً سرتان خوش
  لیک حاج سعید طوسی چه شد پس؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »