رییس کل دادگستری تهران اظهارات هودفر را کذب خواند

زیتون- غلام‌حسین اسماعیلی، رییس کل دادگستری تهران، گفت سخنان هما هودفر و دیگر زندانیان دوتابعیتی درباره «شکنجه» روحی» در دوران بازداشت «کذب» و به دلیل «کینه و عداوت با نظام و کشور جمهوری اسلامی ایران» است.139302101210554262644074
رییس کل دادگستری تهران به ایرنا گفت سخنان هودفر «نقض ادعای خودش» درباره «شکنجه جسمی و روحی» است، چرا که «در بازداشت‌گاه‌ها و فضای زندان‌های‌مان، مطلقا موضوع پخش آهنگ و موسیقی وجود ندارد و سیستم صوتی آن‌جا بسیار محدود است و جز در موارد اطلاع رسانی چیزهای دیگری پخش نمی‌شود.»
هما هودفر، شهروند ایرانی – کانادایی، پس از آزادی در مصاحبه‌ای از شکنجه روحی خود در زندان خبر داد و گفت یکی از راه‌های مورد استفاده برای «شکنجه‌های روحی»، نواختن همان موسیقی‌هایی بوده که در مراسم دفن همسر هودفر نواخته شده بود. هودفر خردادماه سال جاری بازداشت و مهرماه با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.
اسماعیلی اما به ایرنا گفت در زندان «فضا اصلا این‌گونه نیست و هیچ نوع موسیقی پخش نمی‌شد». او اضافه در احتمال دارد «همجوار این خانم یا زندانی‌های دیگر در ایام ماه محرم مداحی گوش می‌کردند واین هم برای او (هودفر) صوت نامناسبی جلوه داده شود.»
علاوه بر هودفر،‌ برخی دیگر از زندانیان دوتابعیتی در ایران نیز پس از آزادی، ازدولت شکایت کرده و درخواست دریافت غرامت داشتند. از جمله جیسون رضایین، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست، که در شکایت‌نامه خود نوشت بازداشت ۱۸ ماهه‌اش در ایران برای «برای اثرگذاری بر روند مذاکرات هسته‌ای» بود، در این مدت به «گروگان» گرفته شد و تحت «شکنجه روانی» بود.
رییس کل دادگستری تهران درباره شکایت رضاییان گفت: «آنان اظهارات دروغ خود را برملا می‌کنند و هیچ‌کدام از آنان ادعای مستندی ندارند.» به گفته اسماعیلی «این‌ها ادعاهایی است که صرفا به جهت کینه و عداوتی که با نظام و کشور ما دارند مطرح می‌کنند و ادعاهایی غیرواقعی و واهی به شمار می‌آیند».
پیش از این ابوالفضل حسن‌بیکی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نیز گفته بود «هیچ سندی» مبنی بر «شکنجه» هما هودفر و جیسون رضاییان در زندان‌های ایران وجود ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. در دوران اصلاحات که هنوز قوه قضائیه کاملا اسلامی نشده بود و معرفی شدگان از طرف جامعه مدرسین ، که طبق ائین نامه مصوب شاهرودی از دادن امتحان برای تصدی شغل قضا معاف هستند ، قوه قضائیه را کاملا اسلامی نکرده بودند ، بازپرس رسیدگی کننده به پرونده قاتل سریالی مشهدی هنگام مصاحبه در مورد پرونده فرماندار مشهد را که از اصلاح طلبان بود کنار دست خود نشانده بود تا حرفهای خود را برای مردم باور پذیر کند . امروز که آب از سر گذشته و قوه قضائیه کاملا اسلامی شده است و دیگر چنین تمهیداتی هم مثمر ثمر نیست ، آقایان بدون اینکه چشم خود را ببندند ، دهان باز میکنند و هرچه دلشان خواست میگویند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News