اتهام محمدباقر نمازی: جلوگیری از ازدیاد نسل

زیتون- ابوالفضل ابوترابی٬ دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، باقر نمازی را «ژنرال آمریکا در عرصه نفوذ» خواند و یکی از اتهام‌های او را تلاش برای «جلوگیری از ازدیاد نسل» در ایران دانست.
ترابی در گفت‌و‌گو با وب‌سایت خانه ملت، ارگان رسانه‌ای مجلس، باقر و سیامک نمازی را از نیرو‌های «بسیار مهم سیستم ایالات متحده» معرفی مرد که «خوشبختانه با تدبیر و اقدامات اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شدند.» به گفته او، محمدباقر نمازی «تئوریسین موضوع کاهش جمعیت، جلوگیری از ازدیاد نسل و زاد و ولد در ایران» است. download
محمدباقر و سیامک نمازی شهروندان دو تابعیتی بودند که سال گذشته بازداشت و توسط قاضی صلواتی، هرکدام به تحمل ده سال حبس محکوم شدند.
آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ نیز سیاست تنظیم خانواده و «تحدید نسل» را اشتباه خوانده بود. او سال ۹۲ در مورد خطر پیری جمعیت کشور هشدار داد و گفت که ایران باید کشوری ۱۵۰ میلیونی باشد. رهبر جمهوری اسلامی در اردیبهشت‌ ۱۳۹۳ «سیاست‌های کلی جمعیت» کشور را به روسای قوای سه‌گانه و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کرد. در این ابلاغیه جمعیت کشور را یک مقوله مهم در «اقتدار ملی» توصیف و گفته شده که باید کاهش نرخ رشد جمعیت و نرخ باروری در سال‌های گذشته جبران شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »