زیتون- علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، یک روز بعد از ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی آیت‌الله خامنه‌ای و منع دخالت نیروهای نظامی در انتخابات، گفت فعالیت سیاسی «جزء ذات سپاه» است.813602_orig
به گفته سعیدی زمانی که رهبر ایران درباره موضوعی موضع‌گیری می‌کند، سپاه «وظیفه» دارد «پشت صحنه آن را افشا» کند، این نیرو در همه زمینه‌های امنیتی، نظامی، فرهنگی و حتی اقتصادی «نقش معین» دارد و دولت فعلی با بعضی مبانی فکری رهبر «زاویه» دارد و به همین دلیل نسبت به سپاه «حساسیت» دارد.
سعیدی در ادامه گفت که در مسائل سیاسی کشور «توقع این هست که سپاه مواضعش را اعلام کند.» او در ادامه سخنانش که توسط فارس منتشر شده افزود فعالیت سیاسی «جزء ذات سپاه و کارکرد بسیج مرزبندی جریان‌ها و اندیشه‌ها و مرزبندی گروه‌ها و سازمان‌ها و مرزبندی جبهه خودی و غیرخودی» است.
رهبر جمهوری اسلامی دو روز پیش سیاست های کلی نظام در مورد انتخابات را ابلاغ کرد. براساس بند ۱۶ سیاست‌های کلی انتخابات، ورود «نیروهای مسلح، قوای سه‌گانه اعم از وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های تابعه آن‌ها، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی» را به «دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخاباتی و جانبداری از داوطلبان» ممنوع است.
رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی سپاه پاسداران نیر امروز گفت نیروهای مسلح پیش از ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای هم در انتخابات «دخالت» نمی‌کردند، بلکه به کار «روشنگری» می‌پرداختند.

بازگشت به صفحه اول