واکنش وزیر ارشاد به خبر استعفا

زیتون- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتشار خبر استعفای خود، گفت «چند روز صبر کنید تا نتیجه مشخص شود». علی جنتی در پاسخ به سوال ایسنا اضافه کرد که «درباره این موضوع صحبت» نمی‌کند.
با وجود سخنان جنتی، رحمانی فضلی، وزیر کشور، خبر از آن داد که موضوع مربوط به استعفای علی جنتی «قطعا» در جلسه ۲۵ مهرماه هیات دولت مطرح می‌شود‌. روزنامه اعتماد نیز امروز به نقل از «یک منبع مطلع» نوشت «رفتن علی جنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قطعی شده‌ است.» 1455979966831_nadimi-12-e1459674282343
حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد، اما به خبرگزاری تسنیم گفت که «آنچه درباره استعفا و یا تعیین جانشین آقای جنتی» مطرح می‌شود، بیش از هر چیز «گمانه‌زنی رسانه‌ای» است و «بنده به‌عنوان سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی‌توانم درباره تایید آن سخنی بگویم.»
پیش از این حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس جمهوری ایران گفته‌ بود گزارش‌ها در مورد کناره‌گیری وزیر ارشاد و معرفی خودش به عنوان جانشین جنتی را «نه رد می‌کند و نه تائید.»
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس و مدیر مسئول روزنامه اعتماد نیز در پیشنهادی خواستار انحلال این وزارتخانه شد و گفت: «درحالی که تنها ۱۶% از بودجه فرهنگی کشور در اختیار وزارت ارشاد است، بزرگان و علما و زعما رسیدگی به تمامی مسائل، مصائب و مشکلات مربوط به فرهنگ و هنر را از این وزارتخانه طلب می‌کنند.»
به گفته او بهتر است این ۱۶% از بودجه کل نیز در اختیار دیگر نهاد‌ها و ارگان‌هایی که بودجه‌هایی به‌مراتب بیشتر از وزارت ارشاد دریافت می‌کنند، واگذار شود و مسئولیت امور نیز با خودشان باشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. واقعا که صحیحترین حرف را آقای حضرتی گفت!اون یک میلیون رای که مردم تهران بهت دادن حلالت باشه

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »