وزیر ارشاد استعفای مدیرکل ارشاد قم را پذیرفت

زیتون- علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اعلام کرد با توجه به «رنجش خاطر برخی از فضلای حوزه علمیه قم» استعفای عباس دانشی، مدیرکل ارشاد قم را پذیرفته است. 113423_416
عباس دانشی پس برگزاری کنسرتی در روز ۸ مهر و به مناسبت «هفته دفاع مقدس» زیر تیغ انتقاد روحانیان قم بود. اگرچه او عذرخواهی کرد و وزیر ارشاد هم در توضیح مراسم برگزار شده گفته بود «این مراسم هم خوانی بوده و نه کنسرت»، اما «علمای» قم این «توجیهات» را نپذیرفتند.
مدیرکل ارشاد قم در متن استعفای خود تاکید کرد که برنامه مورد انتقاد، از نظر او کنسرت موسیقی نبوده و شکل و محتوای آن «کاملا منطبق بر معیارهای اسلامی» بوده است.
علی جنتی در پاسخ به استعفای مدیر کل ارشاد قم نوشت که با توجه به «دغدغه‌های مراجع عظام تقلید» و «رنجش خاطر برخی از فضلای حوزه علمیه قم» با استعفای او موافقت می‌‌کند.
پیش از این محمد یزدی، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خواستار عذرخواهی مدیر کل ارشاد و سه نماینده قم در مجلس، از جمله علی لاریجانی، در بیانیه‌ای خواهان برخورد با او شده بودند. ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید قم هم دانشی را برای ارائه توضیح احضار کرده بود.
عباس دانشی در نامه استعفای خود نوشته است که بعد از پایان مراسم «عده‌ای از بانوان رعایت حجاب اسلامی را نکرده‌اند و افرادی با انگیزه سیاسی صرفا به گرفتن عکس از صحنه‌های نامناسب مبادرت ورزیده و این تصاویر را در اختیار بعضی از مراجع معظم و اعضاء محترم جامعه مدرسین گذاشته‌اند.»
او در ادامه این نامه که توسط وب سایت وزارت ارشاد منتشر شده، خطاب به وزیر ارشاد نوشته است با این که تخلف عمدی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد قم صورت نگرفته «برای باز گذاشتن دست حضرتعالی در مدیریت این رویداد و کاهش انتقادات… به ویژه در شرایط حساس کنونی لازم می‌دانم مراتب استعفای خود را به جناب‌عالی تقدیم دارم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »