وزیر ارشاد استعفای مدیرکل ارشاد قم را پذیرفت

زیتون- علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اعلام کرد با توجه به «رنجش خاطر برخی از فضلای حوزه علمیه قم» استعفای عباس دانشی، مدیرکل ارشاد قم را پذیرفته است. 113423_416
عباس دانشی پس برگزاری کنسرتی در روز ۸ مهر و به مناسبت «هفته دفاع مقدس» زیر تیغ انتقاد روحانیان قم بود. اگرچه او عذرخواهی کرد و وزیر ارشاد هم در توضیح مراسم برگزار شده گفته بود «این مراسم هم خوانی بوده و نه کنسرت»، اما «علمای» قم این «توجیهات» را نپذیرفتند.
مدیرکل ارشاد قم در متن استعفای خود تاکید کرد که برنامه مورد انتقاد، از نظر او کنسرت موسیقی نبوده و شکل و محتوای آن «کاملا منطبق بر معیارهای اسلامی» بوده است.
علی جنتی در پاسخ به استعفای مدیر کل ارشاد قم نوشت که با توجه به «دغدغه‌های مراجع عظام تقلید» و «رنجش خاطر برخی از فضلای حوزه علمیه قم» با استعفای او موافقت می‌‌کند.
پیش از این محمد یزدی، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خواستار عذرخواهی مدیر کل ارشاد و سه نماینده قم در مجلس، از جمله علی لاریجانی، در بیانیه‌ای خواهان برخورد با او شده بودند. ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید قم هم دانشی را برای ارائه توضیح احضار کرده بود.
عباس دانشی در نامه استعفای خود نوشته است که بعد از پایان مراسم «عده‌ای از بانوان رعایت حجاب اسلامی را نکرده‌اند و افرادی با انگیزه سیاسی صرفا به گرفتن عکس از صحنه‌های نامناسب مبادرت ورزیده و این تصاویر را در اختیار بعضی از مراجع معظم و اعضاء محترم جامعه مدرسین گذاشته‌اند.»
او در ادامه این نامه که توسط وب سایت وزارت ارشاد منتشر شده، خطاب به وزیر ارشاد نوشته است با این که تخلف عمدی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد قم صورت نگرفته «برای باز گذاشتن دست حضرتعالی در مدیریت این رویداد و کاهش انتقادات… به ویژه در شرایط حساس کنونی لازم می‌دانم مراتب استعفای خود را به جناب‌عالی تقدیم دارم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »