موافقت شورای عالی امنیت ملی با برگزاری بازی ایران – کره جنوبی

زیتون- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز (شنبه) ورود شورای عالی امنیت ملی کشور به موضوع بازی فوتبال ایران و کره جنوبی را تایید کرد. به گفته علاءالدین بروجردی شورای عالی امنیت ملى کشور با برگزاری مسابقه در روز تاسوعا موافقت کرده؛ البته با تاکید بر لزوم «حفظ حرمت ایام عزاداری» در ماه محرم. %d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b3%d8%aa_%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c_%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c_%d8%a7%d9%85%d9%86%db%8c%d8%aa_%d9%85%d9%84%db%8c%d8%8c_%d8%a8%d8%b1_%d8%b9%d9%87%d8%af%d9%87_%d8%a7%d8%b3%d8%aa_
بروجردی با بیان این که زمان‌بندی برگزاری این مسابقه در اختیار ایران نبوده و در صورت عدم برگزاری، طبق مقررات فیفا، ایران از دو بازی بعدی نیز محروم خواهد بود، گفت: «بر این اساس و با جمع‌بندی صورت‌گرفته در شورای امنیت کشور، قرار شده این بازی با روح عاشورایی و با ایجاد نمادهای حسینی در ورزشگاه برگزار شود.»
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری مهر از «ورزش‌دوستان» خواست که موضوع «حفظ حرمت ایام عزای حسینی» را مد نظر قرار دهند.
موافقت شورای عالی امنیت ملی اما نتوانست بر حاشیه‌هاى این مسابقه نقطه پایان بگذارد. از هفته پیش چهره‌های سیاسی و مذهبی به برگزاری این مسابقه اعتراض کرده بودند. از جمله ۵۶ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در جلسه علنی روز پنجم مهرماه، در تذکری کتبی به وزیر ورزش و جوانان، خواستار تغییر زمان مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی شدند. محمد یزدی، رییس شوراى عالى جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز عدم برگزاری مسابقه و متحمل شدن هزینه آن را بهتر از «حرمت‌شکنی در روز تاسوعا» دانسته است. اعضاى انصار حزب‌الله نیز روز جمعه گذشته، در اعتراض به برگزاری بازی فوتبال ایران و کره جنوبی در روز تاسوعا، در میدان فلسطین تهران تجمع کردند.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب