شایعه رزرو بلیط برای افراد خاص

ابهام در پخش تلویزیونی فوتبال ایران و کره جنوبی

 

زیتون– برگزاری دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی در چارچوب بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی در روز تاسوعا و شب‌ عاشورا حاشیه‌ها و شایعه‌هایی را به وجود آورد، از جمله امکان عدم پخش مستقیم این بازی از تلویزیون. با این حال روابط عمومی صدا و سیما اعلام کرد بازی ایران و کره‌جنوبی «حتما از شبکه سه پخش می‌شود».

پیش از این برخی از چهره های سیاسی- مذهبی خواستار به تعویق افتادن این بازی، تغییر مکان بازی، برگزاری مسابقه بدون حضور تماشاگران یا عدم پخش مستقیم این بازی شده بودند. به عقیده آن‌ها برگزاری بازی در این تاریخ می‌تواند باعث لطمه به «حرمت عاشورا» شود.

شایعه‌ها پیرامون احتمال عدم پخش مستقیم این بازی زمانی پررنگ‌تر شد که شبکه سوم صدا و سیما برخلاف معمول، که کنداکتور یک هفته خود را اعلام می‌کند، تنها تا روز دوشنبه اقدام به ارائه کنداکتور کرد. با این حال روابط عمومی صدا و سیما ضمن وده پخش این دیدار، وعده داد که «کنداکتور شبکه سه به زودی اصلاح می‌شود»؛ وعده ای که تا ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر روز شنبه، محقق نشده است.

اما چالش های این بازی پرحاشیه به همین جا ختم نمی شود. امکان خرید بلیت این مسابقه در سایت خرید آن‌لاین بلیت بازی‌ها وجود ندارد، در حالی که علاقه‌مندان می‌توانند برای مسابقه‌های دوماه آینده نیز بلیت تهیه کنند. این موضوع با توجه به منتفی بودن برگزاری این بازی بدون تماشاگر، شائبه تلاش فدراسیون فوتبال برای ورود افراد خاص «به عنوان تماشاگر» به ورزشگاه را تشدید می کند. افرادی که به گفته امام جمعه موقت تهران به جای نشان دادن هرگونه واکنش شاد «سه بار بگویند یا حسین.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

شایعه رزرو بلیط برای افراد خاص

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه «انقلاب» در عنوان «رهبر انقلاب»، انقلاب بهمن ۱۳۵۷ نیست که در

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای

ادامه »