تجمع انصار حزب‌الله در اعتراض به مسابقه فوتبال در شب عاشورا

زیتون- جمعی از مخالفان انجام بازی ایران و کره جنوبی مقابل سفارت کره‌جنوبی تجمع کردند. حسین الله‌کرم، از اعضای انصار حزب‌الله، در این تجمع ضمن قرائت بیانیه‌ای، گفت نگران است این بازی بسترساز حرمت‌شکنی عاشورا و تداعی کننده «حرمت‌شکنی عاشورای ۸۸» شود. photo_2016-10-07_13-56-14
حسین الله‌کرم، از موسسان انصار حزب‌الله، روز گذشته در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده بود که «انصار حزب‌الله بعد از نماز جمعه در انزجار از بازی ایران و کره تا میدان فلسطین راهپیمایی خواهند کرد.»
رسانه‌ها نوشتند که «در پاسخ به دعوت او بین پنجاه تا شصت نفر امروز مقابل سفارت کره جنوبی در تهران تجمع» کردند. الله‌کرم در پایان این تجمع با قرائت بیانیه‌ای گفت: «نگرانیم که به دلیل عدم تدبیر در قرعه‌کشی مسابقات مقدماتی جام جهانی، و انجام بازی ایران و کره جنوبی، حرمت عاشورا شکسته بشود لذا به مسئولان فدراسیون فوتبال، سفارتخانه کره جنوبی و… مراجعه کردیم و پیشنهاد دادیم بازی برگزار نشود یا بازی یک روز دیگر برگزار شود.»
به گفته الله کرم، پیشنهاد دیگر انصار حزب الله، برگزاری بازی در کشو.ر دیگری بود که مسئولان آن را نپذیرفتند. او همچنین از قوه قضاییه درخواست کرد تا با کسانی که بسترساز تصمیم برگزاری بازی هستند، برخورد شود و به آنها انذار داده شود. این عضو انصار حزب الله همچنین تهدید کرد: «از آنجا که حرمت‌شکنی پذیرفته نیست، در صورت حرمت‌شکنی مسئولان سوه قوه باید پاسخگو باشند و به دلیل عدم پیشگیری و بی‌توجهی به طرح‌های حزب‌الله باید استعفا کنند یا از کار برکنار شوند.»
موحدی کرمانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران نیز گفت که اگر قرار است شب عاشورا مسابقات فوتبال انجام بگیرد، دقت کنید که فضای مسابقه باید صد درصد عاشورایی و کربلایی باشد، در و دیوار آنجا باید سیاه پوش شود، تمام فضا سیاه پوش شود و فریاد یا حسین از میان جمعیت پیوسته بلند شود.
امام جمعه تهران خواست تا تماشاگران این مسابقه «عوض کفی که در این مسابقات زده می‌شود باید همه فریاد بزنند یاحسین.» cukvw93xeaaanal

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. اگر تربیت بدنی هم اوامر حضرت ایت الله را اطاعت و استادیوم را مانند قلب ایشان یکسره سیاه پوش کند ، بعید میدانم تماشاچیان به اوامر حضرتشان توجه کنند ، البته اگر نتیجه عکس نبخشد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »