زیتون- رییس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی خبر داد که این سازمان از خانواده کیارستمی به‌دلیل انتشار حکم بدوی پزشک معالج این کارگردان سینما، اعلام جرم می‌کند. download-1
ایرج خسرونیا، رییس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی، پیش از این از اعلام جزییات حکم شکایت خانواده کیارستمی از پزشکان معالج خودداری کرده بود. به گفته او «درحال حاضر ما نمی‌توانیم حکم را اعلام کنیم، چرا که هنوز قطعی نشده است. وکلا یا بیمارستان می‌توانند آن را اعلام کنند.»
ایلنا روز گذشته متن کامل حکم را منتشر کرده بود. مساله‌ای که با واکنش خسرونیا مواجه شد: «حکم منتشرشده پرونده کیارستمی جعلی است. نامه‌ای است که اسم یک قاضی زیر آن آمده و معلوم نیست چگونه منتشر شده است.» رییس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی گفت: «حکم یا باید به امضای من برسد یا این‌که ١٠ نفر آن را امضا کرده باشند و قبل از تایید نهایی، رسانه‌ای نمی‌شود.»
خسرونیا به «شهروند» گفت: «خانواده کیارستمی نامه‌ای را به‌عنوان حکم، منتشر کرده که با این کار مرتکب جرم شده. سازمان نظام پزشکی هم از آنها اعلام جرم می‌کند. جراح کیارستمی هم می‌تواند از خانواده شکایت کند، چرا که پیش از این‌که حکم قطعی شود، آن را اعلام کرده و می‌تواند بگوید که آبروی او را برده‌اند.» او در پاسخ به این سوال که آیا حکم منتشرشده با آن حکمی که قرار است اعلام شود، متفاوت است؟ تنها به گفتن این جمله بسنده کرد: «تا وقتی که حکم قطعی نشود، نمی‌توانیم آن را اعلام کنیم.» و ادامه داد: «حکم از هر طرفی اعلام شود، جرم است. حکم باید به امضای ١٠ نفر از اعضای هیأت بدوی برسد. حکمی که قطعی نیست را نمی‌شود اعلام کرد.»

بازگشت به صفحه اول