اعتراض رییس سابق مجلس خبرگان به همزمانی یک مسابقه فوتبال با روز تاسوعا

زیتون-محمد یزدی، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به برگزاری یکی از بازی های مقدماتی جام جهانی آینده همزمان با روز تاسوعا اعتراض کرد و  از مسئولان ورزش خواست این بازی را لغو کنند.
رئیس سابق مجلس خبرگان خطاب به وزیر ورزش دولت یازدهم گفت: «آقای وزیر! وزارت شما در سایه احترام به عاشورا و تاسوعا محقق شد. اینکه نمی توانید این مسابقه را جابجا کنید این جواب ها قانع کننده نیست. این مسابقه را تعطیل کنید چراکه سود آن در حال و آینده بیشتر خواهد بود.»
photo_2016-10-03_00-00-25تاسوعا و عاشورا شب های نهم و دهم ماه محرم است که شیعیان در آن به عزاداری برای سومین پیشوای مذهبی می پردازند.
رییس فدراسیون فوتبال ایران در واکنشی گفته که این فدراسیون تمام تلاش خود برای تغییر زمان بازی را به کار بسته و موفق نشده است.
تیم ملی کره، پس از بازی با قطر برای انجام این مسابقه به ایران می آید و به همین دلیل با تغییر زمان بازی موافقت نکرده است. از سوی دیگر طبق قوانین فیفا تبلیغ هرگونه شعائر مذهبی در خلال مسابقات ممنوع است.
با این حال کفاشیان اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران برنامه دارد تا پیش از انجام بازی و در بین دو نیمه مراسم عزاداری در ورزشگاه آزادی برپا کند.
او در پاسخ این سوال که واکنش فیفا در مواجه با این تصمیم چه خواهد بود؛ پاسخ داد که «جریمه این اقدام را پرداخت می کنیم.»
اعتراض به برگزاری این بازی را مدیر مسئول سایت تسنیم آغاز کرد؛ او همزمانی این مسابقه با تاسوعا را «توطئه» فیفا دانست و گفت که اگر ایران برنده این بازی باشد، چطور می تواند شادی مردم را کنترل کرد.
این موضوع در ادامه  با واکنش های بیشتری از سوی اصولگرایان روبرو شد.
امام جمعه شهرستان نهاوند نیز در اعتراض به برگزاری این مسابقه فوتبال گفته است: «برگزاری مسابقات فوتبال در شب عاشورا دهن کجی به شئون اسلام و انقلاب و نظام است.» به گفته او این اقدام «نیات پشت پرده فیفا را نشان می دهد که متأثر از استکبار جهانی است.» امام جمعه نهاوند همچنین تهدید کرد که «اگر با توجه به اعمال نفوذ فیفا موفق به لغو این دیدار نشدیم هیأت های عزاداری تهران باید با ورود شایسته به ورزشگاه آزادی و به کارگیری نمادها و فرهنگ عاشورایی جوابی دندان شکن به همه کسانی بدهند که با شئون اسلام مخالفت کرده اند.»
لباس شخصی ها نیز در کانالی تلگرامی با همین نام مطلبی منتشرکردند با عنوان «هشدار لباس‌شخصی‌های انصارحزب‌الله به وزارت ورزش دولت فریدون»
در این «هشدار نامه» آمده است: «خدا نیاورد روزی را که به دلیل بی عرضگی و مسئولیت ناشناسی متولیان امور، ما در صف دودمان خبیث و کثیف بنی امیه قرار گیریم،هم آنان که روزشهادت امامان آل رسول الله را روز جشن و مبارکی خود قرار داده بودند که در عصر ما نیز داعشیان تکفیری فرزندان معنوی همان شجره خبیثه اند که هنرشان قتل عام زن و کودک و وحشیگری های کم سابقه در تاریخ است.»
لباس شخصی های انصار حزب الله در ادامه تهدید کردند که «نجابت و صبر مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت حدّی دارد بیش از این حیثیت دینی و ولایی مردم را بازیچه خام اندیشی و بی‌تدبیری نکنند که ندامت و پشیمانی فردا بیهوده است.» و دست خشم و کیفر الهی چه بسا مجلس جشن و پایکوبی در شب عاشورا را محفل ماتم عزا کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. چه اعجوبه‌‌هایی کنار دست و پادوی ایشان هستند و شاخک‌هایشان روی چه چیزهایی حساس می‌شود؟! جل الخالق!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »