زیتون- محمد خاتمی، رییس جمهوری دوران اصلاحات با اشاره به سیاست «تبدیل معارض به مخالف و مخالف به منتقد یا موافق»، گفت: «باید همه انتقاد را بپذیرند، اگر انتقاد نباشد فساد در جامعه گسترده می شود. این شعار اسلامی ماست.»%d8%b3%db%8c%d8%af-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%ae%d8%a7%d8%aa%d9%85%db%8c
به گزارش سایت رسمی خاتمی، او در دیدار با «ایثارگران، جانبازان و آزادگان» و در پاسخ به درخواست‌ آن‌ها برای «حضور پررنگ‌تر در عرصه اجتماعی و سیاسی» گفت که «علاقه‌ای به حضور در عرصه مسئولیت رسمی» ندارد، اما «وظیفه خود» می‌داند در مقام «سرباز انقلاب و فرزند کوچک ایران و جموری اسلامی» از «انقلاب و ارزش‌ها» دفاع کند.
رییس جمهوری دوران اصلاحات اضافه کرد که «برداشت غلط داعشی‌ها» و «نشان دادن چهره خشن و نامردمی» از اسلام، «بهترین خدمت به دشمنان اصلی اسلام و انقلاب» است و «اولین زیان برخی روش های غلط، به اسلام و نظام وارد می شود.»
خاتمی گفت: «ایران متعلق به همه کسانی که در این کشور زندگی می کنند ورای مذهب و دین آنهاست، همه مردم و پیروان همه ادیان باید از مزایای صلح و آرامش و حقوقی که لازم است انسان داشته باشد برخوردار باشد. اینها متعلق به همه است و تعلق به یک جریان و سلیقه خاصی ندارد؛ به خصوص اگر آن سلیقه، سلیقه‌ای باشد که فقط به حذف و دفع می‌اندیشد.»

بازگشت به صفحه اول