زیتون- بهرام قاسمی، سخن‌گوی وزارت امورخارجه، در نشستی مطبوعات خود پیرامون سفر یک سناتور آمریکایی به ایران گفت: «سفر هر سناتور آمریکایی به ایران را تکذیب می‌کنم و ما سفری در این ارتباط نداشته‌ایم.» 625582_927-300x156
قاسمی گفت این سناتور آمریکایی همراه تعدادی از دوستان خود و «از طریق یک آژانس مسافرتی» درخواست ویزا برای سفر به تهران می‌کند و این درخواست نیز «روال عادی خود را طی می‌کند» و این سفر به ایران انجام می‌شود.
جیم داباکیس، سناتور ایالت یوتا آمریکا، به دعوت یک دانشگاه، به ایران سفر کرده بود. این سناتور دموکرات پس از بازگشت از سفر، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی این خبر را اعلام کرد. انتشار این خبر با واکنش برخی نمایندگان مجلس مواجه شد و از جمله جواد کریمی‌قدوسی، اعلام کرد که احتمال سوال از وزیراطلاعات در این‌باره وجود دارد.
به گفته سخن‌گوی وزارت خارجه بعد از اتماما سفر «یکی از افراد حاضر در این سفر اعلام می‌کند که من به ایران سفر کردم در حالی که او در سفر به ایران از ظرفیت سناتوری خود استفاده نکرده و خود را به عنوان سناتور معرفی نکرده است بلکه او از ظرفیت شخصیت حقیقی‌اش در این ارتباط استفاده کرده و بعد از پایان سفر این موضوع را اعلام می‌کند.»

بازگشت به صفحه اول