آیت‌الله خامنه‌ای: مذاکره با آمریکا نه تنها فایده ندارد، بلکه ضرر هم دارد

زیتون- آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران خواستار «‌بی‌اعتمادی مطلق» به «قدرت‌های سلطه‌گر و در راس آن‌ها آمریکا» شد، گفت این بی‌اعتمادی باید «روز به‌ روز گسترش یابد» و بار دیگر تاکید کرد مذاکره با آمریکا ضرر دارد. 635893573400444421
رهبر ایران با رد تئوری رفع تهدید نظامی و جنگ به دلیل اقدامات دیپلماتیک، عامل رفع تهدید نظامی را «اقتدار دفاعی و نظامی» و «ایجاد ترس و رعب در دشمن» در گذشته و آینده دانست.
به گفته آیت‌الله خامنه‌ای برخلاف تصور برخی که «خیال می‌کنند محاصره شده‌ایم، همه دشمنان را به خاک خواهیم نشاند.» او اضافه کرد که «مذاکره با آمریکا نه تنها فایده ندارد، بلکه ضرر هم دارد».
رهبر ایران اشاره کرد که مساله ضررهای رابطه با آمریکا «با استدلال به مسئولان سطوح بالای کشور گفته شده و آنان نیز پاسخی در رد آن نداشتند»، اما «متاسفانه برخی ها حاضر نیستند این بی اعتمادی را قبول کنند و اگرچه به زبان می گویند امریکا دشمن است اما احساس واقعی بی اعتمادی به امریکا، در آنها وجود ندارد.»
وب‌سایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی به نقل از او نوشت: «کشورهایی که گفته می‌شود سازمان نظامی خود را جمع‌آوری کردند، به اختیار خود این کار را نکردند بلکه آن‌ها در جنگ جهانی نابود شده بودند و به آن‌ها اجازه ندادند که سازمان نظامی داشته باشند.». آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کرد که «باور این سخنان از کسانی که به آن‌ها نسبت داده شده، بسیار سخت است،» اما اگر این حرف‌ها بیان شده باشد «حرف غلطی است.»
اشاره او به سخنانی است که به نقل از هاشمی‌رفسنجانی منتشر شد. او با اشاره به قدرت اقتصادی آلمان، از نیروی نظامی اندک این کشور یاد کرده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »