آیت الله خامنه‌ای: دستکاری در آمار گناهی کبیره است

زیتون- آیت الله علی خامنه‌ای، با  با انتقاد از بی‌اطلاعی برخی مقام‌های کشور از «حقایق و آمارهای وقاعی در برخی بخش‌ها»٬ اختلاف در آمارهای مراکز آماری کشور را «بلایی بزرگ» خواند و دستکاری در آمار را «گناهی کبیره» دانست. ????? ??????? ???? ??????? ???? ? ????
رهبر جمهوری اسلامی در دیدار مسئولان ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن، «اختلاف در آمارهای مراکز آماری را بلایی بزرگ» خواند. او در ادامه این دیدار که مشروحش در وب سایت رهبری منتشر شده، گفت که «گاهی مراکز مختلف در خصوص نرخ بیکاری یا نرخ تورم و رشد اقتصادی، آمارهای متفاوتی بیان می‌کنند که این مسئله موجب ایجاد بی‌اعتمادی در مردم می‌شود.»
آیت الله خامنه ای با اشاره به نادرست خواندن برخی آمارهای دولت‌های قبلی از سوی دولت‌های بعدی، افزوده که «باید منشأ این دوگانگی‌ها مشخص شود.»
او تاکید کرد که باید مشخص شود که در کدام دوره «در بیان آمارها اشکالی وجود داشته است.»
آیت الله خامنه‌ای با بیان اینکه ارائه آمار غلط، «ضربه سنگینی» به کشور می‌زند، از اینکه برخی مسئولان از «حقایق و آمارهای واقعی در بعضی بخش‌ها مطلع نیستند»، انتقاد کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »