به رغم وعده‌هاي فدراسيون، بازهم زنان محروم شدند

جلوگیری از ورود زنان تماشاگر به بازی‌ های والیبال ساحلی کیش

زیتون- فدراسیون بین المللی والیبال می گوید که منع ورود تماشاگران زن به یک رویداد تور جهانی والیبال ساحلی مردان در جزیره کیش ایران ناشی از “سوءتفاهم” بوده است.
هواداران زن در ایران از حدود دو سال پیش از تماشای مسابقات مردان منع می شوند. اما پس از اعتراضات گسترده زنان مشتاق برای تماشای بازی‌های والیبال و اعتراض آنها به فدراسیون بین المللی والیبال، فدراسیون ایران قول داده بود تا همکاری‌های لازم را در این زمینه مبذول دارد. هرچند در جدیدترین دوره بازی‌های والیبال بازهم زنان از ورود به ورزشگاه منع شدند. آسوشیتدپرس نیز خبر داد که میزبانی این دور از بازی‌های والیبال ساحلی به شرط حضور زنان به ایران داده شده است.

160216212821_kish_624x351_fivb_nocredit
هرچند ریچارد بیکر سخنگوی فدراسیون بین المللی والیبال به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که در جریان بازی سه شنبه “سوءتفاهم هایی پیرامون مسائل امنیتی” پیش آمد. او گفت که زنان پس از آن توانستند از بام کافی شاپی مشرف به محل بازی آن را تماشا کنند. او اضافه کرد که “سوءتفاهم هایی در تمام طول روز ادامه داشت و ما مجبور شدیم برای روشن شدن مساله توضیح بخواهیم.”
بر اساس خبر بی‌بی‌سی فارسی بیکر مدعی شده است فدراسیون والیبال ایران “کاملا حسن نیت نشان می دهد اما مشکلات فرهنگی هست.”
از اظهارات ریچارد بیکر چنین بر می آید که زنان از تماشای همه بازی های این روز محروم شده اند.
این مسابقات از ۲۶ و تا ۳۰ بهمن ادامه خواهد داشت. سه شنبه دومین روز برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی در کیش بود. ظاهرا در روز اول هم زنان نتوانسته بودند بازی ها را تماشا کنند.
خبرگزاری رسمی ایرنا در گزارشی در مورد روز اول بازی ها نوشته بود: “ورود زنان خبرنگار، عوامل اجرایی مسابقات و همراهان تیم های شرکت کننده به مجموعه کمپ ساحلی کیش در روز نخست مشکلی نداشت، اما تماشاگران زن اجازه ورود نداشتند.”

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

به رغم وعده‌هاي فدراسيون، بازهم زنان محروم شدند

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News