زیتون- سه هفته پس از اعلام رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران درباره فروش پارک ارمغان در منطقه جردن، ایلنا اسنادی از «تخلف شهرداری تهران در فروش پارک سعادت آباد» منتشر کرد.
براساس این اسناد کاربری اراضی بوستان شقایق در منطقه سعادت‌آباد تهران در طرح جامع جدید مصوب سال ۸۷ به عنوان فضای سبز تثبیت شده بود، اما شهرداری تهران مجوز احداث ساختمانی ۱۰ طبقه را در آن صادر کرده است.
برای این اراضی در سال ۷۹ کاربری ساخت واحد مسکونی سه طبقه اخ شده بود، اما در طرح جدید جامع شهر تهران این اراضی به عنوان فضای سبز ثبت شد. ایلنا در گزارش خود نوشت که شهرداری تهران «خلاف مصوبه شورای معماری و شهرسازی»، مجوز ساخت ساختمانی ۹ طبقه و یک طبقه تراکم را صادر کرد.
حسین معصوم، مشاور حقوقی و نماینده وزیر راه و شهرسازی در «شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال»، گفت که با توجه ثبت کاربری این فضا «اگر هم مالک بر اساس پروانه سال ۷۹ و پیش از طرح جامع جدید، ادعای حق مکتسبی برای پروانه مسکونی داشته باشد، با توجه به اتمام مهلت، این دیگر پروانه اعتباری ندارد. مگر اینکه حکم قضایی قطعی لازم الاجرا در میان باشد که تاکنون ارائه و گزارش نشده است که لازم است دقیقا با ملاحظه کلیه اسناد مورد رسیدگی قرار گیرد.»
ماه گذشته محمد حقانی، رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران، خبر از تخریب بوستان ارمغان در منطقه جردن تهران داده و گفته بود: «فردی.. از شهرداری درخواست کرد تا بوستان را به وی برگردانند و مجوز ساخت در آن را به وی بدهند. شهرداری منطقه مجوز ساخت قطعه‌ای تقریبا هزار متری از این بوستان را به وی می‌دهد، گرچه این توافق را به شرطی با وی انجام می‌دهد که به باقی بوستان کاری نداشته باشد.»

1 2 3 4 5

بازگشت به صفحه اول