ورود ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به پرونده واگذاری‌های شهرداری تهران

زیتون- دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر از آن داد که این ستاد بحث تخلف احتمالی شهرداری تهران درباره واگذاری املاک را بررسی خواهد کرد.
کاظم پالیزدار با اعلام این خبر به ایلنا گفت در صورت لزوم، در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
به گفته او «خیلی‌ها مدعی هستند که این گزارش‌های منتشر شده درست نیست. برای همین ما باید ابعاد این پرونده را بررسی کنیم.» 635886469139209569
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی اضافه کرده است که این ستاد برای بررسی این موضوع «گزارش‌ها و استعلام‌های لازم را از مبادی و نهادهای نظارتی ذیربط دریافت خواهیم کرد.»
هفته گذشته سایت معماری‌نیوز اقدام به انتشار گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور کرد که براساس آن شهردای تهران اقدام به واگذاری برخی املاک خود به اعضای شورای شهر، کارکنان شهرداری تهران و برخی افراد دیگر با قیمت‌های کارشناسی غیرواقعی کرده است. ارزش املاک واگذار شده بیش ازدو هزار میلیارد تومان تخمین زده شده. پس از انتشار این خبر سایت معماری نیوز فیلتر و از دسترس خارج شد.
پالیزدار درباره فیلترینگ این سایت گفت: «این اقدام بنا به دستور مرجع قانونی صورت گرفته است و این مرجع حتما برای خود مستنداتی داشته است و به نتایجی رسیده است. به هر حال ما این موضوع را رصد و پیگیری می‌کنیم و نسبت به آن بی‌تفاوت نخواهیم بود.»
پس از انتشار این گزارش سردبیر سایت معماری نیوز با شکایت محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، و مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران، به دادگاه رسانه احضار شده بود. قالیباف همچنین در نامه‌ای خطاب به دادستان کل کشور، گزارش سازمان بازرسی کل کشور را درباره واگذاری املاک شهرداری تهران «مخدوش» و «نادرست» توصیف کرده و گفته بود این گزارش در جامعه نیز «به طور ناقص و اغراق‌آمیز» منتشر شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. نتیجه ورود ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با پیش زمینه «خیلی‌ها مدعی هستند که این گزارش‌های منتشر شده درست نیست. ” از همین حالا معلوم است !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »