غلام‌حسین محسنی اژه‌ای،سخن‌گوی قوه‌ قضاییه، امروز در نشست خبری خود با اشاره به موضوع «فیش‌های حقوقی» گفت که در این زمینه «از ناحیه دولت تا الان موردی به ما ارجاع نشده است».

معاون اول قوه قضاییه از احتمال ورود این قوه به مساله «فیش‌های حقوقی» خبر داد و با اشاره به این‌که «تاکنون فرصت کافی بوده»، گفت: «اگر قوه قضاییه وارد شد، عده‌ای را احضار کرد و برخی را مجازات کرد گله‌ای شروع نشود. نگویند می‌خواستیم با دولت برخورد کنیم و چوب لای چرخ بگذاریم».

چند روز پیش آیت‌الله خامنه‌ای نیز در دیدار با اعضای هیات دولت خواسته بود که دولت روحانی «از این قضیه آسان عبور» نکنند. رهبر ایران همچنین گفته بود» «اقدامی که شما در مقابل می‌کنید، خیلی مهم است؛ یعنی به مردم بگویید که چه کار کردید. در این قضیه، مردم اعتمادشان ضربه خورده». او با اشاره به این‌که «برای متخلف اصلا نباید عذر تراشید» و «برخورد هم بایستی قاطع باشد» از قوای مجریه و قضاییه خواسته بود که با این موضوع «برخورد» کنند.

اکنون سخن‌گوی قوه قضاییه نیز با اشاره به این‌که تاکنون «یک مورد از ناحیه دولت برای بازگرداندن پول‌ها به بیت‌المال گزارش نشده»،‌ خبر از آن داد که «تا به امروز نگفتند چه کسی و چه مبلغ پول مسترد شده است».

مسئولان دولت روحانی ضمن وعده برای برخورد با مساله فیش‌های حقوقی نجومی، تمرکز زیاد درباره این مساله را برنامه مخالفان دولت برای مقاصد سیاسی دانسته بودند.

بازگشت به صفحه اول