زیتون- مصطفی پورمحمدی در دومین واکنش خود به فایل صوتی آیت‌الله منتظری اعدام‌های سال ۶۷ را «اجرای دستور خدا» خواند. images (1)
او که در خرم‌آباد سخنرانی می‌کرد گفت«ما افتخار می‌کنیم که دستور خدا در رابطه با منافقین را اجرا کردیم و در مقابل دشمنان خدا و ملت با قدرت ایستادیم و مقابله کردیم؛ زیرا خداوند فرمودند بر کفار رحم نکنید چون آنها به شما رحم نمی‌کنند و به منافقان نباید رحم کرد چراکه اگر بتوانند شما را به خاک‌و‌خون می کشند که کشیدند».
پور محمدی زندگی اعضای سازمان مجاهدین را «خفت‌بار» دانست و افزود:«درست است آمریکا، اسرائیل و عربستان به سراغ این افراد می‌آیند اما آن‌ها ارزشی ندارند که به ملت خود خیانت کنند و در نهایت مورد اعتماد هیچ‌کس نخواهند بود و ارزشی ندارند.»
وزیر دادگستری دولت یازدهم روز پنج شنبه، چهارم شهریور، در مورد اعدام‌های تابستان سال ۶۷ گفته بود هدف خانواده آیت الله منتظری از انتشار آن فایل صوتی «انتقام گیری» از آیت‌الله خامنه‌ای است. او که یکی از اعضای کمیته اعدام‌های سال ۶۷ بود، بدون تایید یا تکذیب مسائل مطرح شده در فایل صوتی که از جلسه آیت‌الله منتظری با او و دیگر اعضای این کمیته منتشر شده بود، اعضای سازمان مجاهدین را «خون‌ریز» و «خون آشام» خوانده و گفته عده‌ای به دنبال «تطهیر کاذب» آنان هستند.
این پاسخ او اعتراض نایب رییس مجلس را برانگیخت؛ علی مطهری از مصطفی پورمحمدی خواست تا به جای مغالطه در مورد نحوی اعدام‌های دهه شصت، به‌خصوص تابستان سال ۶۷ پاسخ گو باشد.
امروز چندتن از نمایندگان اصولگرای مجلس خواستار عدم موضع گیری مطهری در این گونه مسائل یا خلع او از نیابت ریاست مجلس شدند. علی مطهری، نماینده مردم تهران و نایب رییس مجلس در پاسخ به این خواسته گفت که نیابت ریاست مجلس نباید مانع «حق گویی» نمایندگان شود.

بازگشت به صفحه اول